0
قیمت - slider
0 تومان5000000 تومان
سطح آموزش
نوع آموزش
نوع مدرک
محل آموزش
+ موارد بیشتر
زمان آموزش

ایچیموکو یک اندیکاتور یا یک ابزار مالی نیست؛ یک سیستم معاملاتی است که به وسیله آن می‌توان روند بازار و صعودی و نزولی بودن آن را به راحتی تشخیص داد، خطوط حمایت و مقاومت را مشخص کرد، شتاب روند را اندازه‌گیری و نقطه ورود و خروج به یک سهم را تشخیص داد. ایچیموکو خود به تنهایی می‌تواند بسیاری از نیازهای معامله‌گران بازار سرمایه را برطرف کرده و به آنها برای داشتن معاملاتی موفق‌تر در این بازار کمک کند. ایچیموکو به سرمایه‌گذاران سیگنال خرید و فروش می‌دهد!

 

دستاوردهای دوره

 • بعد از اتمام دوره، به راحتی قادر به تعیین محدوده‌های حمایتی و مقاومتی و جهت و قدرت روند خواهید بود.
 • می‌توانید وضعیت سهم‌های مختلف را در حداقل زمان ممکن بررسی کنید.
 • استراتژی‌های ورود، برای خرید به موقع را یاد می‌گیرید و از خواب سرمایه جلوگیری می‌کنید.
 • در بازه‌های زمانی کوتاه‌مدت، میان‌مدت و بلندمدت، استراتژی‌های خرید مشخصی تدوین کرده و می‌توانید سود بیشتری به دست آورید.
 • می‌توانید از این ابزار برای تحلیل بازارهای کریپتو و فارکس استفاده کنید.

چنانچه به دنبال یادگیری ایچیموکو هستید، می‌توانید با مراجعه به قسمت آموزش ایچیموکو در سایت تیموتی بررسی و مقایسه دوره‌ها را مشاهده کرده و دوره موردنظر خود را انتخاب نمایید.

سرفصل‌های دوره ایچیموکو

فصل اول: تعاریف و مفاهیم اولیه ایچیموکو

 • تاریخچه و پیدایش سیستم ایچیموکو
 • آشنایی با اجزای تشکیل‌دهنده و نحوه محاسبه:
  • تنکن سن
  • کیجن سن
  • چیکو اسپن
  • سنوکو A
  • سنوکو B
  • ابرهای کومو

فصل دوم: ارتباط بین اجزا با یکدیگر

 • ارتباط کندل‌ها با تنکن سن و کیجن سن
 • قضیه شکار و شکارچی
 • ارتباط کندل‌ها با ابر کومو
 • ارتباط کندل‌ها با چیکو اسپن

فصل سوم:حمایت و مقاومت

 • تعیین حمایت و مقاومت با استفاده از:
  • ابر کومو
  • خطوط تنکن سن و کیجن سن
  • چیکو اسپن
  • گپ‌ها
  • قله‌های تاریخی
  • فاصله گرفتن خطوط
  • بررسی پولبک‌ها از منظر ایچیموکو

فصل چهارم: سیگنال‌های خرید و فروش

 • سیگنال‌های خرید و فروش با استفاده از:
 • خطوط تنکن سن و کیجن سن
 • کیجن سن
 • سنوکو اسپن A و B
 • چیکو اسپن

فصل پنجم

 • ارتباط سطوح حمایتی و مقاومتی در زمان‌های مختلف
 • بررسی وابستگی تایم فریم‌ها
 • شبیه‌سازی رفتاری
 • استفاده از تایم فریم‌های مختلف برای خرید و فروش

فصل ششم:نکات طلائی

 • پیش‌بینی خطوط
 • بررسی سهام بعد از گپ
 • استراتژی‌های معاملاتی برای خرید و فروش
 • حمایت و مقاومت‌های بلندمدت

استراتژی معاملاتی به سبک ایچیموکو می‌تواند به کاربران مختلف بازار سرمایه برای انجام موفق‌تر معاملات در بورس کمک کند، چه معامله‌گرانی که قصد دارند مهارت‌های خود را در زمینه تحلیل تکنیکال بازار سرمایه ارتقا دهند و چه تحلیلگران حرفه‌ای بازار که با استفاده از این اندیکاتور می‌توانند سیستم معاملاتی خود را بهبود ببخشند.

موارد زیر بخشی از مهم‌ترین مهارت‌هایی هستند که در دوره «استراتژی معاملاتی به سبک ایچیموکو» کسب می‌کنید:

–         تحلیل رفتار خریداران و فروشندگان در بازار سرمایه

–         تشخیص قدرت و جهت روند بازار

–         دریافت سیگنال برای خرید و فروش سهم در بازار با استفاده از سیستم معاملاتی ایچیموکو

–         پیش‌بینی قوی رفتار قیمت در آینده

انتخاب یک دوره از میان دوره‌های آموزشی مختلف ممکن است برای شما هم سخت باشد. تیموتی این کار را برای شما آسان کرده و دوره های مختلف را بررسی و مقایسه کرده است. شما می‌توانید با مراجعه به قسمت آموزش ایچیموکو در سایت تیموتی بررسی و مقایسه دوره‌های مختلف را مشاهده کرده و دوره مورد نظر خود را انتخاب نمایید.

 

درباره «سیستم معاملاتی ایچیموکو» بیشتر بدانیم:

یکی از مباحث جذاب در علم تحلیل تکنیکال، سیستم معاملاتی ایچیموکو (Ichimoku) است که مورد توجه بسیاری از معامله گران موفق قرار دارد. با تسلط به ایچیموکو می توان در یک نگاه وضعیت بازار را رصد و رفتار فروشندگان و خریداران را تحلیل و نمایی از آینده بازار به دست آورد. ایچییموکو یک سیستم معاملاتی جامع است نه یک اندیکاتور! یعنی همه عناصر (خطوط حمایت، مقاومت، حد سود، حد ضرر، قدرت خریدار، قدرت فروشنده و …) را در درون خود دارد. علاوه بر این در تشخیص قدرت و جهت روند نیز به ما کمک می کند.

اگر شما معامله گری هستید که مفاهیم اولیه تحلیل تکنیکال را آموخته اید و اکنون قصد دارید مهارت معامله گری خودتان را ارتقا دهید، سیستم ایچیموکو یکی از بهترین گزینه های پیش روی شما است. همچنین اگر شما یک معامله گر حرفه ای دارای یک سیستم معاملاتی مشخص هستید، با یادگیری استراتژی معاملاتی ایچیموکو در کارگزاری آگاه این فرصت را دارید تا با استفاده از سیگنال های فوق العاده آن، سیستم شخصی خود را ارتقا دهید. در این دوره سعی داریم تا با آموزش کاربردی متناسب با بازار بورس ایران ابتدا با اجزای این سیستم معاملاتی آشنا شویم و سپس بتوانیم با استفاده از آن به صورت تنها و یا استفاده از ابزارهای کمکی دیگر بهترین عملکرد را برای خرید و فروش در این سیستم داشته باشیم.

آموزش ایچیموکو؛ سیستم جامع معاملاتی حضرت ایچیموکو

در این دوره آماده شوید برای صفر تا صد تحلیل نمودار در هر بازار مالی که میشناسید، معجزات سیستم معامله گری ایچیموکو به شما کمک میکند تا علاوه بر معامله گری و سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال، به عنوان متخصص و مشاور در این حوزه فعالیت کنید.

دوره آموزش ایچیموکو

مطالب دوره های آموزشی مجموعه نکوموکو از معتبر ترین رفرنس های ژاپنی و انگلیسی تهیه شده اند و به نحوی طراحی و ارائه میشوند که همه افراد با هر سطح دانشی در بازار های مالی ار مبتدی تا فوق پیشرفته بتوانند به درجه استادی در تحلیل و ترید در بازار های مالی برسند.

مدرس دوره : امیرحسین نکوگل

امیرحسین نکوگل، موسس آکادمی نکوموکو و تحلیلگر بازارهای مالی است که از سال ۱۳۹۶ به صورت حرفه‌ای با معامله‌گری و ترید در بازارهای مالی آشنا شده است. او با تجربه بسیار در تحلیل بازار، پس از آزمون و خطا در سیستم‌های معاملاتی مختلف، به فرمولی بی‌نظیر در طراحی سیستم جامع معاملاتی بر منبای ایچیموکو رسیده که این سیستم با رویکردی جدید از تحلیل و ترید، جهت آموزش ایچیموکو و تحت عنوان “حضرت ایچیموکو” رونمایی شده است.

 

آموزش ایچیموکو

ترید کردن بدون داشتن یک سیستم معاملاتی قدرتمند چیزی جز سردرگمی و ضرر و درنهایت ناامیدی در پی نخواهد داشت .ترید کردن شباهت زیادی به مبارزه در میدان جنگ دارد . در میدان جنگ، مبارزی برنده است که بهترین شمشیر و بالاترین مهارت را داشته باشد.
بدون سلاح، نباید انتظار داشته باشید از جنگ جان سالم بدر ببرید!
سیستم معاملاتی همان سلاح ما در بازارهای مالی است و انتخاب یک سیستم معاملاتی درست یکی از مهم ترین تصمیم ها در مسیر حرفه ای ترید است . این شما هستید که می توانید مسیر درست و کوتاه ترید را انتخاب کنید یا شاید هم مثل اکثر فعالان بازار انتخاب کنید که سر خود را از دست بدهید!
ایچیموکو یکی از قدیمی ترین و قدرتمند ترین سیستم های معاملاتی در دنیاست و هرآن چیزی که یک معامله گر بازارهای مالی برای ترید نیاز دارد را ارائه می دهد . ایچیموکو یک سیستم پیشرفته تحلیل وترید می باشد که ابزار های متعددی برای تحلیل قیمت و زمان ارائه می دهد و در عین حال یکی از ساده ترین سیستم های معاملاتی نیز هست.

البته به این راحتی هم نیست !

همانطور که یک شمشیرتیز به تنهایی مبارزه را به شما یاد نمی دهد ، صرفا انتخاب یک سیستم معاملاتی قوی مثل ایچیموکو برای ترید کافی نیست
نحوه یادگیری یک سیستم معاملاتی، حتی از خود سیستم معاملاتی هم مهم تر است.
مجموعه نکوموکو برای اولین بار درایران سیستم معاملاتی ایچیموکو را با رویکرد ترید در همه بازارهای مالی طراحی و ارائه کرده است. تیم تحقیقاتی آکادمی نکوموکو متشکل از نخبگان آموزش دیده در این مجموعه موفق به خلق استراتژی های شگفت انگیز ایچیموکو برای اولین بار در ایران شده است.
مطالب دوره های آموزشی حضرت ایچیموکو از معتبر ترین رفرنس های ژاپنی و انگلیسی تهیه شده اند به نحوی طراحی و ارایه می شوند که همه افراد با هر سطح دانشی در بازار های مالی از مبتدی تا فوق پیشرفته بتوانند به درجه استادی در تحلیل و ترید بازارهای مالی برسند.

آموزش ایچیموکو پیشرفته:

تقریبا هیچ کدام از اساتید ایچیموکو نمیتوانند فقط با استفاده از ایچیموکو ترید کنند و در کنار ایچیموکو از ابزار ها، اندیکاتور ها و سیستم های معاملاتی دیگری هم استفاده میکنند.
ما در آکادمی نکوموکو معتقدیم ایچیموکو به هیچ مکمل یا ابزار دیگری نیاز ندارد و خود ایچیموکو به تنهایی برای تریدر شدن کافی است.
بسیاری از مباحث و استراتژی های تدریس شده در اکادمی نکوموکو حاصل سالها تحقیق و تجربه ترید با ایچیموکو می باشد و نظیر این مباحث و تکنیک ها در هیچ جای ایران و جان پیدا نمی شود.
ایچیموکوی پیشرفته چیزی فراتر از چند تکنیک ساده برای ترید است و شمارا با روش های تحلیل و تریدی آشنا میکند که قطعا شگفت زده خواهید شد!
مهم ترین دغدغه معامله گران برای فعالیت در بازار های مالی، در اختیار داشتن استراتژی های مناسبی برای تعیین سطوح حمایت و مقاومت، تحلیل زمانی، سیگنال ورود، تاییدیه معامله، تعیین حدضرر و حد سود می باشد.

 

فیلم آموزش ایچیموکو پیشرفته

در دوره تخصصی حضرت ایچیموکو، مجموعه ای از تکنیک ها و استراتژی های کم نظیر و خاص ایچیموکو تدریس شده و در این استراتژی ها سعی شده که همه نیاز های یک معامله گر از لحظه باز کردن چارت و تعیین سطوح تا لحظه ورود به معامله و تعیین حد ضرر و حد سود به بهترین شکل برطرف شود.
استراتژی های این دوره بعد از طی کردن مراحل سخت گیرانه بک تست و لایو ترید چکش کاری شده و در نهایت بصورت یک مجموعه کامل برای تحلیل و ترید ارائه شده است.
بسیاری از این استراتژی ها بر اساس تجربه ترید های شخصی توسط مدرس دوره امیرحسین نکوگل ابداع و برای اولین بار در این دوره بصورت تخصصی آموزش داده می شوند.
در این دوره خواهید آموخت که چطور با استفاده از ترکیب این استراتژی ها، ی ستاپ معاملاتی موفقی طراحی کنید و تحلیل و ترید موفقی داشته باشید.

آنچه در فیلم آموزش ایچیموکو پیشرفته میبینید:

شاید تا کنون کلمه تحلیل زمانی به گوشتان خورده. تحلیل زمانی یعنی بدانیم چه زمانی قرار است اتفاقات مهم رخ بدهند. زمانی که قیمت دلار روز به روز در حال بالارفتن باشد کسی برنده است که بداند چه زمانی قرار است این افزایش قیمت به اتمام برسد !
یا حتی بهتر ، اگر بدانیم چه زمانی قرار است رشد بیت کوین شروع شود قطعا متوجه خواهیم شد که چه زمانی باید بیت کوین بخریم که معطل رشد نباشیم یا وارد ضرر نشویم !
ایچیموکو یکی از قویترین ابزار ها برای تحلیل زمانی را در اختیار ما قرار میدهد . چیزی که اکثر سیستم های معاملاتی ندارند !
ابزار ها و تکنیک های تحلیل زمانی در کنار تکنیک های تحلیل قیمت ، قدرتمند ترین استراتژی های معاملاتی را در اختیار شما قرار می دهد که قطعا با دیدنشان تعجب خواهید کرد !
در بخش پیشرفته این دوره مجموعه ای بیش از ۳۰ استراتژی تخصصی و خاص ایچیموکو تدریس شده اند که فقط یکی از این استراتژی ها یعنی برمودای سیاه به تنهایی معتبرتر از بهترین استراتژی های پرایس اکشن ، الیوت و …. می باشد . برمودای سیاه نتیجه سالها تحقیق روی ایچیموکو است و برای اولین بار در ایران توسط آکادمی نکوموکو ارائه شده و در هیچ منبع دیگری وجود ندارد.
مسیر تریدر شدن یعنی یادگیری یک سیستم معاملاتی ، یادگیری مبانی مدیریت سرمایه ، روانشناسی و طراحی پلن و در نهایت اجرا !
علاوه بر همه ابزار ها و تکنیک های تحلیل نمودار ، دانش طراحی پلن معاملاتی ، روانشناسی و مدیریت سرمایه تخصصی است که شما را به یک تریدر سودده تبدیل میکند .بنابراین ما هر آن چیزی که یک شخص برای تبدیل شدن به یک تریدر سودده نیاز دارد را یکجا جمع کردیم و بعد از طی کردن این دوره عملا به دوره یا ابزار دیگری برای ترید نیاز نخواهید داشت

سرفصل های دوره آموزشی ایچیموکو:

جمع آوری و طبقه بندی منابع مختلف آموزشی ایچیموکو یکی از مهم ترین موارد برای یادگیری بهتر یک سیستم معاملاتی است .مخصوصا وقتی قصد یادگیری یک سیستم معاملاتی قدرتمند و پیشرفته مثل ایچیموکو را داشته باشید که مجموعه ی کاملی از تکنیک ها و استراتژی های ترید است
نمیتوانیم بدون دانستن محاسبات مقدماتی خطوط ایچیموکو به یک باره سراغ یادگیری تحلیل زمانی برویم یا نمی توانیم بدون درک کاربرد فلت ها و شکستگی های خطوط ایچیموکو از استراتژی های پیشرفته ایچیموکو استفاده کنیم .
دوره جامع حضرت ایچیموکو در قالب بیش از ۱۵۰ جلسه از مقدماتی تا پیشرفته و فوق پیشرفته طبقه بندی شده تا هر کس با هر میزان دانشی از ترید بتوانید یادگیری و ترید را به بهترین و تخصصی ترین شکل ممکن آموزش ببیند.
با یک نگاه کلی به سرفصل های این دوره متوجه خواهید شد که بسیاری از مطالب این دوره خاص و تخصصی هستند و نه تنها در ایران بلکه در کلاس جهانی نیز در مورد این مباحث و تکنیک ها صحبتی نشده است.

دوره حضرت ایچیموکو به ۳ بخش مقدماتی ، پیشرفته و فوق پیشرفته تقسیم شده است:

در بخش مقدماتی شما کل مباحث و تکنیک های کلاسیک ایچیموکو را در قالب ۴ فصل خواهید آموخت که به نظر ما همین ۴ فصل هم برای به سود رسیدن در بازار های مالی کافی خواهد بود .
در بخش پیشرفته مبانی روانشناسی ، مدیریت سرمایه و طراحی پلن معاملاتی را خواهید آموخت و یا می گیرد چطور از فایل اکسل سامورایی تریدر که یکی از کامل ترین ابزار های طراحی استراتژی است استفاده کنید ( این فایل و آموزش استفاده از آن به عنوان هدیه در اختیار همه دانشپذیران قرار خواهد گرفت )
علاوه بر آن برترین و معتبر ترین تئوری ها و تکنیک های تحلیل زمانی ایچیموکو را نیز خواهید آموخت تا کاملا به تحلیل زمانی مسلط شوید .
در بخش انتهایی دوره ۳۰ تا از قدرتمند ترین استراتژی های ایچیموکو آموزش داده شده که بسیاری از انها برای اولین بار در ایران رونمایی شده است.
برمودای سیاه یکی از این استراتژی هاست . البته برمودای سیاه فراتر از یک استراتژی است و یکی از معتبرترین تکنیک های ایچیموکو است که ترکیبی است از تحلیل زمانی و تحلیل قیمتی و نه تنها خود این استراتژی بلکه شبیه این استراتژی هم جایی تدریس نشده است .

چنانچه به دنبال یادگیری ایچیموکو هستید، می‌توانید با مراجعه به قسمت آموزش ایچیموکو در سایت تیموتی بررسی و مقایسه دوره‌ها را مشاهده کرده و دوره موردنظر خود را انتخاب نمایید.

ایچیموکو، یکی از روش‌های تجزیه و تحلیل در بازارهای مالی و سرمایه است. یکی از آموزش‌های مهم برای انجام تحلیل‌های تکنیکال، آموزش ایچیموکو است. هدف از این روش، تکامل نمودارهای شمعی یا ژاپنی به منظور بالا بردن دقت پیش‌بینی حرکت است. اندیکاتور ایچیموکو که به آن نمودار ابری ایچیموکو نیز گفته می‌شود، ازجمله ابزارهای آموزش تحلیل تکنیکال است. این اندیکاتور توسط هوسودا گوئیچی که روزنامه نگاری ژاپنی بود، در دهه 1930 میلادی ابداع شد. اندیکاتور ایچیموکو به دو صورت «نمودار ابری» یا «چارت تعاملی» معنا می‌شود. این اندیکاتور ازجمله نمودارهای شمعی یا ژاپنی به منظور بررسی وضعیت بازار مورداستفاده قرار می‌گیرد. از اندیکاتور بسیار معروف ایچیموکو در بازار بورس ایران نیز استفاده می‌شود. دوره آموزش ایچیمکو یکی از بهترین و کامل‌ترین دوره‌های آموزشی برای افرادی است که قصد فعالیت حرفه‌ای در بازار سرمایه را دارند.

یکی از قوی‌ترین سیستم‌های معاملاتی امروزی، سیستم معاملاتی اندیکاتور ایچیموکو است. این اندیکاتور که مانند کندل‌استیک‌ها توسط ژاپنی‌ها بوجود آمده، می‌تواند در بازار‌های معاملاتی سهام، کالا، ارزها و اوراق قرضه استفاده شود. ایچیموکو همچنین عملکرد‌ بسیار مطلوبی در چارچوب‌های زمانی مختلف از هفتگی تا یک دقیقه‌ای دارد.

ایچیموکو به زبان ژاپنی به معنی تعادل در یک نگاه است. به خاطر ساختار منحصر به فرد ابر ایچیموکو، که مهم‌ترین بخش این الگو است، معامله‌گر می‌تواند در لحظه، متوجه صعودی یا نزولی بودن روند شود.

چنانچه به دنبال پیدا کردن یک دوره مناسب برای یادگیری آموزش ایچیموکو هستید می‌توانید با مراجعه به قسمت آموزش ایچیموکو در سایت تیموتی، بررسی و مقایسه دوره‌ها را مشاهده کرده و دوره موردنظر خود را انتخاب نمایید.

ایچیموکو از چه قسمت‌‌هایی تشکیل شده است ؟

ابر ایچیموکو از ۵ خط تشکیل شده است که دو عدد از آن‌ها «ابر ایچیموکو (Ichimoku Cloud) را تشکیل می‌دهند و تفاوت مابین این دو خط با سایه مشخص می‌گردد. این خط‌ها شامل میانگین ۹ دوره‌ای، میانگین ۲۶ دوره‌‌ای، میانگینی از دو میانگین گفته شده، میانگینی ۵۲ دوره‌‌ای و «خطی با تاخیر (Lagging Span) از قیمت‌های بسته شدن هستند. ابر، ساختار کلیدی این اندیکاتور محسوب می‌شود.

کاربرد ایچیموکو

ایچیموکو به نحو خوبی خطوط مقاومت و حمایت را تعریف می‌کند، خط روند را تشخیص می‌دهد، شتاب روند را مورد سنجش قرار می‌دهد  و سیگنال معاملاتی ایجاد می‌کند. ایچیموکو در واقع، یکی از اندک اندیکاتور‌هایی است که نگاه به آینده دارد. معامله‌گران با بررسی نمودار‌های ایچیموکو در چارچوب‌های زمانی مختلف می‌توانند سیگنال‌های ورود و خروج مناسبی را دریافت کنند.

تاریخچه ایچیموکو

غالبا پلتفرم‌های معاملاتی ایچیموکو را به عنوان اندیکاتور ارائه می‌دهند. زمانی که معامله‌گری با ساختار‌های سازنده ایچیموکو آشنا می‌شود، با یک نگاه متوجه روند نزولی یا صعودی آن خواهد شد؛ «گوئیچی هوسودا» (Goichi Hosoda) با این هدف سیستم ایچیموکو را بوجود آورد. گوئیچی قصد داشت اندیکاتور کاملی بوجود بیاورد که به صورت مصور نشان‌دهنده گرایش بازار در نمودار باشد. بعد از تنظیم کردن آن برای سال‌ها، او در نهایت نتیجه یافته‌های خود را در سال ۱۹۶۰ میلادی منتشر کرد. این اولین مقاله درباره سیستم ایچیموکو بود و به سرعت توسط بسیاری از معامله‌گران ژاپنی و آسیایی استفاده شد. بعد از گسترش یافتن کامپیوترها در دهه ۱۹۹۰ میلادی، طرفداران سیستم ایچیموکو در غرب بیشتر و بیشتر شدند. پس از ظهور کامپیوترها و رایج شدن آن‌ها محاسبه و نمایش ایچیموکو آسان‌تر شد.

اعداد مهم در ایچیموکو

محاسبه ایچیموکو بر پایه اعداد ۹، ۲۶ و ۵۲ است. نظریه‌های متعددی برای به وجود آمدن سیستم ایچیموکو و این اعداد که توسط گوئیچی ارائه شده وجود دارند این نظریه‌ها چندان مهم نیستند. در واقع، تنها چیزی در این روش مهم است این است که سیستم ایچیموکو و این اعداد بسیار دقیق عمل می‌کنند. معامله‌گران عموماً سعی می‌کنند که تنظیمات اعداد را تغییر دهند و به تجربه‌های جدیدی دست پیدا کنند. البته پیشنهاد می‌شود که از اعداد اصلی استفاده شود، زیرا آن‌ها کارایی خود را در نمودار‌ کالاهای متفاوت و در چارچوب‌های زمانی مختلف اثبات کرده‌اند.

شاید این سوال برای شما پیش بیاید که عدد 9 و 26 از کجا نشات گرفته شده و علت انتخاب این اعداد چیست؟ در ژاپن در هفته 6 روز کاری وجود دارد و یکشنبه‌ها تعطیل هستند. بنابراین یک هفته و نیم می‌شود 9 روز و عدد 9 از اینجا به دست می‌آید. همین طور هر ماه 26 روز کاری منهای 4 یکشنبه وجود دارد و عدد 26 هم نشات گرفته از این است.

همانطور که اشاره کردیم، نمودار‌های ایچیموکو بوجود آمدند تا در یک نگاه، گرایش معامله‌گر را نمایش دهند. یکی از دیگر ویژگی‌های مهم سیستم ایچیموکو آن است که نیازی به اسیلاتور‌ها و اندیکاتور‌های دیگر نیست. یعنی این اندیکاتور و داده‌های بدست آمده از آن برای تحلیل کافی هستند.

ایچیموکو یک سیستم دنبال‌کننده روند است

سیستم ایچیموکو یک ناحیه داخلی به نام ابر‌کومو (Kumo Cloud) دارد که نشان‌دهنده ایستایی است. معامله‌گران باید هنگام شروع معاملات در زمانی که قیمت در کومو قرار دارد، آگاه تر عمل کنند زیرا در آن‌صورت قیمت در فاز بدون روند است.

تجسم آینده و تاثیر گذشته

یکی دیگر از ویژگی‌های ایچیموکو تجسم پرایس اکشن آینده است. گوئیچی براین باور بود که پرایس اکشن فعلی تاثیرات خود را بر حرکت قیمت در آینده خواهد گذاشت. عرضه و تقاضای فعلی، خطوط حمایت و مقاومت را در آینده بوجود خواهند آورد. بر طبق این فرض سیستم ایچیموکو به نحوی طراحی شده که نشان‌دهنده مقادیر حمایت و مقاومت پویا در ۲۶ دوره جلوتر از زمان باشد. اندیکاتورهای دیگر این ویژگی پیش‌بینی آینده را ندارند. همان‌طور که زمان فعلی روی آینده تاثیر می‌گذارد، گذشته هم روی حال اثرگذار است. قیمت‌های ۲۶ دوره قبلی، اهمیت زیادی در سیستم ایچیموکو دارند.

آموزش ایچیموکو

ایچیموکو یکی از روش‌های محبوب تجزیه و تحلیل فنی در بازارهای مالی است که از نمودارهای شمعی یا ژاپنی برای پیش‌بینی حرکت قیمت استفاده می‌کند. این اندیکاتور توسط هوسودا گوئیچی در دهه ۱۹۳۰ ابداع شده و در بازارهای مختلف از جمله بازار بورس ایران نیز استفاده می‌شود. دوره‌های آموزش ichimoku می‌توانند از سطح مقدماتی تا پیشرفته برای افرادی که علاقه‌مند به فعالیت حرفه‌ای در بازار سرمایه دارند، مناسب باشند. این دوره‌ها می‌توانند شامل مباحثی مانند تفسیر نمودار ابری ایچیمو، کاربرد در بازارهای مختلف و استراتژی‌های معاملاتی مبتنی بر ایچیموکو آموزش باشند. در تیموتی، شما می‌توانید دوره‌های مختلف آموزش ایچیموکو را بر اساس نیازهای خود انتخاب کرده و از سطح مقدماتی تا پیشرفته با این روش آشنا شوید. بررسی و مقایسه دوره‌ها به شما کمک می‌کند تا از نظر سطحی که مورد نظر شماست و از نظر مدت زمان دوره و هزینه آن دوره مدنظر خود را انتخاب نمایید. همچنین در این صفحه می‌توانید دوره‌های آموزش رایگان ایچیموکو را انتخاب کرده و آنها را مشاهده نمایید.

اندیکاتور ایچیموکو چیست؟

اندیکاتور ایچیموکو یکی از ابزارهای تحلیل تکنیکال است که برای شناسایی روند بازار و تعیین نواحی پشتیبانی و مقاومت استفاده می‌شود. این ابزار بر اساس خطوط متحرک و نواحی رنگی که بر روی نمودار قیمت ایجاد می‌کند، روند بازار را تحلیل می‌کند. خط ابری (Cloud) ایچیموکو که به دو قسمت بالایی و پایینی تقسیم می‌شود، رنگ‌هایی متفاوت دارد و نشان دهنده نواحی پشتیبانی و مقاومت است. الگوریتم ایچیموکو از داده‌های قیمتی به عنوان ورودی استفاده کرده و با توجه به این داده‌ها، خطوط را به صورت خودکار رسم می‌کند. با تحلیل خطوط و نواحی ایچیموکو، معامله گران بهترین نقاط ورود و خروج را در معاملات شناسایی می‌کنند و تصمیمات بهتری برای معامله‌هایشان می‌گیرند.

کاربردهای اندیکاتور ایچیموکو

ایچیموکو، یکی از روش‌های تجزیه و تحلیل در بازارهای مالی و سرمایه است. یکی از آموزش‌های مهم برای انجام تحلیل‌های تکنیکال، آموزش کامل ایچیموکو است. هدف از این روش، تکامل نمودارهای شمعی یا ژاپنی به منظور بالا بردن دقت پیش‌بینی حرکت است. اندیکاتور ایچیموکو که به آن نمودار ابری ایچیموکو نیز گفته می‌شود، ازجمله ابزارهای آموزش تحلیل تکنیکال است. اندیکاتور ایچیموکو به دو صورت «نمودار ابری» یا «چارت تعاملی» معنا می‌شود. این اندیکاتور ازجمله نمودارهای شمعی یا ژاپنی به منظور بررسی وضعیت بازار مورداستفاده قرار می‌گیرد. دوره آموزش ایچیموکو مخصوصا آموزش حرفه‌ای ایچیموکو یکی از بهترین و کامل‌ترین دوره‌های آموزشی برای افرادی است که قصد فعالیت حرفه‌ای در بازار سرمایه را دارند. یکی از قوی‌ترین سیستم‌های معاملاتی امروزی، سیستم معاملاتی اندیکاتور ایچیموکو است. این اندیکاتور که مانند کندل‌استیک‌ها توسط ژاپنی‌ها بوجود آمده، می‌تواند در بازار‌های معاملاتی سهام، کالا، ارزها و اوراق قرضه استفاده شود. شما عزیزان دوره‌های آموزش تخصصی ایچیموکو را می‌توانید بر اساس بودجه، نیازها و انتظارات خود در سایت تیموتی اخاب کرده و یادگیری را شروع کنید.

چرا اندیکاتور ایچیموکو را یاد بگیریم؟

اندیکاتور ایچیموکو یکی از ابزارهای مهم تحلیل تکنیکال در بازارهای مالی است که مزیت‌های زیادی دارد و همین مزیت‌ها اهمیت آموزش ایچیموکو را بالا برده است. در زیر چند مورد از این مزیت‌ها را بررسی می‌کنیم:
 1. شناسایی روند: ایچیموکو با استفاده از خطوط متحرک و نواحی رنگی، قادر است روند بازار را به خوبی شناسایی کند. این امر به معامله گران کمک می‌کند تا در جهت صحیح معامله کنند و بر روند قیمتی سود بیشتری برده شوند.
 2. شناسایی نواحی پشتیبانی و مقاومت: از طریق ایچیموکو، می‌توان نواحی پشتیبانی و مقاومت در نمودار‌های قیمت شناسایی کرد. در نواحی پشتیبانی، خرید و در نواحی مقاومت، فروش می‌توان بهترین نقاط ورود و خروج را برای معاملات تعیین کرد.
 3. موثر در فیلترینگ سیگنال: با استفاده از ایچیموکو، می‌توان سیگنال‌های تحلیلی دیگر را فیلترینگ کرده و فقط به سیگنال‌هایی توجه کرد که با روند بازار هماهنگی دارند. این امر به معامله گران کمک می‌کند تا از سیگنال‌هایی که منجر به معامله‌های بی‌تمرکز می‌شوند، دوری کنند.
 4. قابل استفاده در تمام فریم‌های زمانی: ایچیموکو با توجه به خصوصیات خود، قابلیت تحلیل و پیش‌بینی روند را در تمام فریم‌های زمانی از هفتگی تا یک دقیقه‌ای دارد. این امر به معامله گران امکان تجزیه و تحلیل بازار در زمان‌های مختلف را می‌دهد و در نتیجه، معامله‌های بهتر و درست‌تری را به انجام می‌رساند.
از این‌رو، آموزش و یادگیری اندیکاتور ایچیموکو اهمیت زیادی در تحلیل تکنیکال و معاملات در بازارهای مالی دارد و می‌تواند به معامله گران کمکی موثر در بهبود استراتژی‌ها و افزایش سودآوری باشد. بهترین دوره‌های آموزش ایچیموکو را می‌توانید در سایت تیموتی به صورت آنلاین نشانده و انتخاب کنید و در نهایت یک معامله‌گر قهار پس از گذراندن آموزش‌ها باشید.

اندیکاتور ایچیموکو چه قابلیت‌هایی دارد؟

اندیکاتور ایچیموکو یک ابزار قدرتمند تحلیل تکنیکال و دارای قابلیت‌های زیر است:
 1. شناسایی روند بازار
 2. نمایش خطوط متحرک بر اساس داده‌های تاریخی
 3. شناسایی نواحی پشتیبانی و مقاومت در نمودار قیمت
 4. تحلیل روند بر اساس خطوط گفتگویی و ابرها
 5. تعیین نقاط ورود و خروج بهتر در معاملات
 6. فیلترینگ سیگنال‌های تحلیلی دیگر
 7. پیش‌بینی حرکت قیمت با دقت بالا
 8. قابل استفاده در هر فریم زمانی از هفتگی تا یک دقیقه‌ای
 9. قابلیت تحلیل روند بازار به صورت جامع و براساس بیشترین اهمیت
 10. افزایش دقت و سودآوری معاملات با استفاده از ایچیموکو
این ابزار به معامله گران کمک می‌کند تا روند بازار را بهتر درک کنند و تصمیمات معاملاتی بهتری بگیرند.

خرید آموزش کامل ایچیموکو 

شما می‌توانید آموزش کامل ایچیموکو را به صورت آنلاین از طریق سایت تیموتی خریداری کنید. این سایت این امکان را برای شما فراهم می‌کند تا با بررسی و مقایسه دوره‌های مختلف، بتوانید دوره مورد‌نظرتان را انتخاب کنید. این روش ساده و موثری است تا با توجه به نیازها و سطح تجربه‌ی خود، از دوره‌ای که بهترین گزینه برایتان استفاده کنید. خرید دوره آموزش ایچیموکو و دوره ایچیموکو به شما کمک می‌کند تا بهترین استراتژی‌ها و نکات مرتبط را بیاموزید و مهارت‌های خود را در تحلیل تکنیکال بهبود بخشید. آموزش ایچی موکو یک ابزار قدرتمند است که به معامله‌گران در بازارهای مالی کمک می‌کند تا با دقت بیشتری به تحلیل روند بازار بپردازند و تصمیمات معاملاتی بهتری بگیرند. با دریافت آموزش ایچیموکو، شما بهترین استراتژی‌ها، آموزش صفر تا صد ایچیموکو مفاهیم و تکنیک‌های این ابزار را فرا خواهید گرفت. آموزش مرتبط با ایچیموکو از تجربه و دانش متخصصان صنعت مالی بهره‌مندی بیشتری به شما می‌بخشد و شما را به سمت موفقیت و سودآوری در معاملات هدایت می‌کند.  برای تسلط بیشتر به ایچیموکو، نیاز است تا آموزش‌های مرتبط با آن را بگذرانید که در این مسیر، تیموتی همراه شماست و می‌توانید تمامی دوره‌های مرتبط با این موضوع را در سایت تیموتی مشاهده کرده و در نهایت، بهترین را انتخاب کنید.

فیلترها

قیمت - slider
0 تومان5000000 تومان
سطح آموزش
نوع آموزش
نوع مدرک
محل آموزش
+ موارد بیشتر
زمان آموزش