0
faradars

آموزش طراحی وب با HTML اچ تی ام ال تکمیلی (فرادرس)

درباره این دوره

HTML یک زبان برنامه‌نویسی است که برای طراحی صفحات وب استفاده می‌شود. با استفاده از HTML می‌توانید محتوای وب‌سایت خود را مانند متن، تصاویر، فرم‌ها، جداول و دیگر المان‌ها را به نمایش بگذارید.

اهمیت یادگیری طراحی وب با HTML چیست؟

با معرفی مفهوم اینترنت و همین طور وب، زبان‌ها و تکنولوژی‌های جدیدی نیز معرفی شد، تا کاربران بتوانند از محیط اینترنت و وب استفاده کنند. از جمله مشاغلی هم که با معرفی وب و اینترنت مطرح شد، مشاغل مربوط به شاخه طراحی صفحات وب و پیاده‌سازی وب‌سایت بود. افرادی که در این شاخه فعالیت می‌کردند، امکانی را برای کاربران فراهم می‌کردند، تا وب سایت‌های خود را راه‌اندازی کنند همین طور، وب‌سایت‌های مورد نیاز را نیز برای کاربران پیاده‌سازی و طراحی می‌کردند.

زبان نشانه‌گذاری HTML اولین زبانی است، که برای پیاده‌سازی صفحات وب، می‌توان از آن استفاده کرد و توسط تمامی مرورگرهای وب پشتیبانی می‌شود. زبان نشانه گذاری HTML به شما این امکان را می‌دهد، تا بتوانید ساختار و قالب اصلی وب‌سایت خود را مشخص کنید. مثلاً بگویید که در صفحه، چنین محتوایی وجود دارد و همین طور صفحه به چند بخش تقسیم می‌شود. تنظیمات مربوط به شکل دادن به المان‌های موجود در صفحه نیز از طریق زبان CSS امکان‌پذیر است.

همچنین، با گذشت زمان و به منظور تکمیل روال طراحی صفحات وب و همین طور، فراهم کردن ابزارهای جدید، زبان‌های دیگری نیز از جمله CSS ارائه شدند. زبان HTML نیز به مرور دست خوش تغییرات فراوانی شد و در به روزرسانی‌هایی که برای آن ارائه می‌شود، امکانات جدیدی به آن اضافه می‌گردد و همین طور عملکرد برخی امکانات در نسخه‌های قبلی، تغییرات زیادی را شاهد بودند. هم‌اکنون، آخرین نسخه ارائه‌شده برای زبان نشانه‌گذاری HTML، نسخه ۵ است، که در آن برخی امکانات جدید به نسخه قبلی اضافه شده و سبک و روال کدنویسی، استانداردتر شده است.

سرفصل‌ها
  • درس یکم: آشنایی با HTML5 و تگ‌های جدید
  • درس دوم: کار با رویدادهای جدید
  • درس سوم: کار با کنترل‌های جدید
  • درس چهارم: خاصیت های جدید کنترل‌ها
  • درس پنجم: ویژگی‌های جدید فرم ها
  • درس ششم: کار با فایل‌های چندرسانه‌ای
  • درس هفتم: Drag & Drop در HTML5
  • درس هشتم: کار با شیء Canvas
  • درس نهم: کار با شیء SVG

موسسه برگزارکننده

faradars

فرادرس

مدرس

سید رضا هاشمیان

دوره های مشابه

برنامه درسی فشرده 45 ساعته ما برای حداکثر تأثیر در کوتاه ترین زمان ممکن طراحی شده است. ما موارد ضروری را انتخاب کرده‌ایم و اطمینان می‌دهیم که هر دقیقه سرمایه‌گذاری شما در کسب مهارت در هوش مصنوعی حساب می‌شود.

بوتکمپ اسمارتک که توسط مهندسین صنعت و اساتید خبره طراحی شده است، شما را به دانش و مهارت هایی با رویکردی عملی مجهز می کند تا با اطمینان در چشم انداز این مسیر حرکت کنید.

در بین افراد علاقه مند به هوش مصنوعی، افرادی هستند که به طور پراکنده تا حدودی با هوش مصنوعی آشنا هستند، حتی برنامه نویسی را فراگرفته اند و تا جاهایی پیش رفته اند و اکنون دنبال متخصص شدن و پیدا کردن راه تخصصی خود هستند. بوتکمپ متخصص شو برای این طراحی شده است که این افراد ابتدا با ساختار شبکه های عصبی و یادگیری عمیق که زیرشاخه یادگیری ماشین است آشنا شوند و سپس به سمت تخصص مورد علاقه خود یعنی یادگیری عمیق تخصصی با رویکرد بینایی ماشین یا NLP حرکت کنند. در این بوتکمپ ابتدا 20 ساعت با مفاهیم پایه و معماری های پایه یادگیری عمیق آشنا شده و پس از انتخاب تخصص مورد علاقه خود یعنی بینایی ماشین یا NLP؛ 25 ساعت در حوزه مورد نظر با خدمات جانبی فراوان آموزش ها را فرا می گیرند.

نظرات شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *