0

دوره آموزش صادرات کالا

درباره این دوره

دوره جامع آموزش صادرات کالا در راستای پرورش کارشناسان و مدیران صادرات در 80 ساعت آموزشی برنامه ریزی شده است. توصیه می شود در کنار این دوره بسته آموزش جامع تجارت و بازرگانی بین الملل (پکیج آموزش صادرات و واردات) را هم مطاله نمایید.

عناوین دوره آموزش صادرات کالا:

 

 تصمیم گیری اولیه درباره شروع صادرات

– آموزش دریافت کارت بازرگانی حقیقی و حقوقی

– قوانین و مقررات صادرات

– بسته بندی صادراتی

– پروفرما اینویس چیست؟ روش صدور پیش فاکتور (پروفورما اینویس) توسط صادر کننده

– انواع قراردادهای صادراتی

– آموزش اصول بازاریابی بین المللی ( بازاریابی صادراتی)

– روش های ورود به بازارهای بین المللی

– مدیریت دریافت وجو صادراتی

– روش های آنالیز بازارهای صادراتی بصورت آنلاین

– تدوین طرح کسب و کار صادراتی Export Business Plan

– آموزش برندسازی صادراتی

– اسناد و مجوزهای صادراتی

– وبسایت های ایرانی مهم در صادرات

– وبسایت های بین المللی مهم در صادرات

– بیمه حمل و نقل بین المللی در صادرات

– معرفی و آموزش بهترین سایت های B2B مهم در بازاریابی صادراتی

– آموزش کار با ابزارهای هفتگانه سایت مرکز تجارت جهانی

– آموزش کار با سایت مرکز تجارت جهانی ITC

– آموزش کار با اطلس تجارت هاروارد

– آموزش کار با سایت ایزومار ESOMAR

– معرفی سایت های نمایشگاهی در حوزه صادرات کالا

– نحوه شرکت صادر کنندگان در نمایشگاه های بین المللی

– بازاریابی نمایشگاهی و فواید آن

– کد تعرفه گمرکی  یا HS کالا در صادرات

– اعتبار سنجی خریدار و کاهش ریسک در صادرات

– روش های حمل و نقل بین الملل (لجستیک) در صادرات

– آموزش اینکوترمز صادرات

– امور گمرکی و ترخیص صادراتی

– بازرسی و استاندارد کالاهای صادراتی

موسسه برگزارکننده

نوین

مدرس

دکتر رحیم محترم

دوره های مشابه

برای توضیحات بیشتر به سایت مقصد مراجعه کنید

درس منابع انسانی یکی از دروس مهم رشته‌ی مدیریت است که در مقطع ارشد و بالاتر به‌صورت یک شاخه جدا از مدیریت در دانشگاه مطرح است. این درس در مقطع کارشناسی برای رشته مدیریت و در کارشناسی‌ارشد برای رشته MBA مطرح شده است. از آنجا که امروزه سازمان‌ها به‌سمتی می‌روند که انسان به‌عنوان مزیت رقابتی پایدار محسوب می‌شود و با مقایسه سازمان‌های بزرگ مانند اپل و مایکروسافت و گوگل و سامسونگ و .... متوجه می‌شویم که این شرکت در تنها چیزی که با یکدیگر تفاوت دارند افرادی است که به استخدام‌ خود درآورده‌اند و این متخصصان به‌عنوان مزیت رقابتی این شرکت‌ها می‌باشند که اگر این متخصصان نباشند، این شرکت‌ها به‌سرعت رو به افول می‌روند.

پس اهمیت مدیریت منابع انسانی در دنیای اکنون بسیار مهم است و خوشبختانه در کشور ما نیز در سالیان اخیر گام‌های خوب و مطلوبی در این زمینه برداشته شده‌است. امروزه پروسه منابع انسانی فقط به استخدام ختم نمی‌شود و مباحث بسیار پیچیده‌تر و متنوع‌تری را نیز در‌بر‌می‌گیرد و سازمان برای جذب نیروهای مورد نیاز هزینه‌های گزافی را صرف می‌کنند حال اگر این فرد مدتی پس از استخدام بخواهد که از سازمان جدا شود هزینه‌ها به‌شدت بیشتر نیز خواهند بود. ما در این درس می‌خواهیم که با پروسه و روند مدیریت منابع انسانی در سازمان‌ها با تأکید بر شرایط ویژه کرونا آشنا شویم.

مدیریت منابع انسانی یکی از حرفه‌های جذاب و رو به رشد دنیاست.

شاید در سال‏‌هایی نه چندان دور تصور می‌شد که مدیریت منابع انسانی محدود به یکسری کارهای اداری مثل تشکیل قراردادهای کاری، تکمیل پرونده‌های پرسنلی، حضور و غیاب، امور رفاهی و… می‌شود.

 با گذر زمان نقش مدیریت منابع انسانی در سازمان‌ها پررنگ‌تر شد امروزه تقریبا تمامی سازمان‌ها به دنبال متخصصین شایسته‌ای هستند که سکان کشتی منابع انسانی سازمانشان را به آن­ها بسپارند.

اما موضوع این است که بسیاری از مهارت‌هایی که ما را به یک فرد حرفه‌ای در حوزه مدیریت منابع انسانی تبدیل می‌کند در کتاب‌های درس و دانشگاه پیدا نمی‌شود.

در دوره جامع مدیریت منابع انسانی با کمک آموزش‌های کاربردی به شما مهارت‌های عملی را یاد می‌د‌هیم که شما را برای ایفای نقش متخصص منابع انسانی در سازمان‌ها آماده می‌کند.

این دوره‌ بر اساس تجربه پروژه‌های واقعی و عملی مشاوره طراحی شده و به شما گام به گام طراحی و اجرای فرایندهای مدیریت منابع انسانی، به همراه ابزارهای لازم برای پیاده سازی در سازمان را آموزش می‌دهد.

بعد از گذراندن دوره و همزمان با پیاده سازی آموخته‌ها این فرصت را دارید که از سه ساعت پشتیبانی بهره‌مند شده و سوالات و چالش‌های خود را با مدرس دوره مطرح کنید، پروژه‌های عملی را انجام داده و در پایان گواهینامه حضور در دوره را هم دریافت کنید

نظرات شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *