0
faradars

دوره آموزش مدیریت محصول فرادرس

درباره این دوره

دوره آموزش مدیریت محصول فرادرس

در کسب و کارهای نوپا، مدیریت محصول یک واژه نو و جدید است و بدیهی است که بسیاری از شرکت‌هایی که بر پایه تکنولوژی بنا شده‌اند و استارتاپ‌ها (Startup)، درک درستی از اهمیت و ضرورت مدیر محصول و دایره وظایف آن نداشته باشند. امروزه شغل مدیریت محصول مورد نیاز شرکت‌های کوچک و بزرگ و همچنین استارتاپ‌ها است که جزو مشاغل پر‌درآمد نیز محسوب می‌گردد و علاوه بر این، سرشار از چالش و کسب مهارت‌های جدید است.

این شغل مانند سایر مشاغل نیست که برای رسیدن به آن نیاز به تحصیلات خاص آکادمیک و دانشگاهی داشته باشیم و ما نمی‌توانیم حتی مدرکی برای آن دریافت کنیم، بدتر آنکه منابع زیادی هم در دسترس نیست که بتوانیم دقیق و طبق برنامه مهارت‌های مورد نیاز این شغل را یاد بگیریم. فرض کنید یک اپلیکیشن یا وب‌سایت در زمینه فروش بلیط‌های حمل و نقل طراحی شده است که دارای بخش‌های مختلفی مانند: فروش بلیط قطار، بلیط هواپیمای داخلی، بلیط هواپیمای خارجی و تورهای گردشگری است. اکنون بخش تورهای گردشگری به یک مدیر نیاز دارد، کسی که تمامی فرایندهای مربوطه را بشناسد، بتواند بهینه‌سازی‌ها را انجام دهد تا مشتریان حداکثر رضایت از خرید را کسب کنند، بتواند مقاصد جدید سفر را کشف و آن‌ها را مدیریت کرده و به مجموعه اضافه کند، پرداخت‌ها را مدیریت کرده و در کل می‌توان گفت: مدیر عامل قسمت تور گردشگری باشد. تمام موفقیت‌ها و شکست‌های این قسمت، با نام او گره زده می‌شود و مسئولیت تمام کارها با او است.

در این آموزش، ابتدا با مدیریت محصول و جایگاه مدیر محصول در شرکت‌های تکنولوژی‌محور آشنا می‌شویم. سپس مسیر کلی برای تبدیل شدن به یک مدیر محصول موفق را بررسی می‌کنیم و در پایان با وظایف مدیر محصول آشنا شده و به بررسی شخصیت مدیر محصول می‌پردازیم تا بتوانیم شناخت بهتری از خود داشته باشیم.

امروزه استارتاپ‌ها در حال افزایش هستند و معمولا برای توسعه کسب و کار به توسعه محصولات خود می‌پردازند تا سهم بیشتری از بازار را به خود اختصاص دهند. همچنین در سال‌های اخیر شاهد ادغام شرکت‌ها و استارتاپ‌های گوناگون بوده‌ایم و این‌ها به معنای ایجاد چندین‌ محصول در یک شرکت است که هر کدام از این محصولات، به یک مدیر محصول نیاز دارند. هر چه یک محصول موفقیت بیشتری داشته باشد، شرکت نیز به اهداف خود نزدیک‌تر می‌شود و اینجا است که اهمیت واقعی مدیر محصول درک می‌شود.

هدف از این فرادرس این است که شما با ماهیت محصول و مدیریت آن آشنا شوید و در رابطه با فرایندهای مدیریت محصول، دانش لازم را کسب کرده و در نهایت بدانید که برای توسعه فردی و شغلی در این زمینه بیشتر باید بر روی چه مهارت‌هایی تمرکز کرده و عمیق شوید.

چنانچه به دنبال یادگیری آموزش مدیریت محصول هستید، می‌توانید با مراجعه به قسمت آموزش مدیریت محصول در سایت تیموتی، برررسی و مقایسه دوره‌های مختلف را مشاهده کرده و دوره مورد نظر خود را انتخاب نمایید.

موسسه برگزارکننده

faradars

فرادرس

مدرس

رضا انصاری

دوره های مشابه

برای توضیحات بیشتر به سایت مقصد مراجعه کنید

درس منابع انسانی یکی از دروس مهم رشته‌ی مدیریت است که در مقطع ارشد و بالاتر به‌صورت یک شاخه جدا از مدیریت در دانشگاه مطرح است. این درس در مقطع کارشناسی برای رشته مدیریت و در کارشناسی‌ارشد برای رشته MBA مطرح شده است. از آنجا که امروزه سازمان‌ها به‌سمتی می‌روند که انسان به‌عنوان مزیت رقابتی پایدار محسوب می‌شود و با مقایسه سازمان‌های بزرگ مانند اپل و مایکروسافت و گوگل و سامسونگ و .... متوجه می‌شویم که این شرکت در تنها چیزی که با یکدیگر تفاوت دارند افرادی است که به استخدام‌ خود درآورده‌اند و این متخصصان به‌عنوان مزیت رقابتی این شرکت‌ها می‌باشند که اگر این متخصصان نباشند، این شرکت‌ها به‌سرعت رو به افول می‌روند.

پس اهمیت مدیریت منابع انسانی در دنیای اکنون بسیار مهم است و خوشبختانه در کشور ما نیز در سالیان اخیر گام‌های خوب و مطلوبی در این زمینه برداشته شده‌است. امروزه پروسه منابع انسانی فقط به استخدام ختم نمی‌شود و مباحث بسیار پیچیده‌تر و متنوع‌تری را نیز در‌بر‌می‌گیرد و سازمان برای جذب نیروهای مورد نیاز هزینه‌های گزافی را صرف می‌کنند حال اگر این فرد مدتی پس از استخدام بخواهد که از سازمان جدا شود هزینه‌ها به‌شدت بیشتر نیز خواهند بود. ما در این درس می‌خواهیم که با پروسه و روند مدیریت منابع انسانی در سازمان‌ها با تأکید بر شرایط ویژه کرونا آشنا شویم.

مدیریت منابع انسانی یکی از حرفه‌های جذاب و رو به رشد دنیاست.

شاید در سال‏‌هایی نه چندان دور تصور می‌شد که مدیریت منابع انسانی محدود به یکسری کارهای اداری مثل تشکیل قراردادهای کاری، تکمیل پرونده‌های پرسنلی، حضور و غیاب، امور رفاهی و… می‌شود.

 با گذر زمان نقش مدیریت منابع انسانی در سازمان‌ها پررنگ‌تر شد امروزه تقریبا تمامی سازمان‌ها به دنبال متخصصین شایسته‌ای هستند که سکان کشتی منابع انسانی سازمانشان را به آن­ها بسپارند.

اما موضوع این است که بسیاری از مهارت‌هایی که ما را به یک فرد حرفه‌ای در حوزه مدیریت منابع انسانی تبدیل می‌کند در کتاب‌های درس و دانشگاه پیدا نمی‌شود.

در دوره جامع مدیریت منابع انسانی با کمک آموزش‌های کاربردی به شما مهارت‌های عملی را یاد می‌د‌هیم که شما را برای ایفای نقش متخصص منابع انسانی در سازمان‌ها آماده می‌کند.

این دوره‌ بر اساس تجربه پروژه‌های واقعی و عملی مشاوره طراحی شده و به شما گام به گام طراحی و اجرای فرایندهای مدیریت منابع انسانی، به همراه ابزارهای لازم برای پیاده سازی در سازمان را آموزش می‌دهد.

بعد از گذراندن دوره و همزمان با پیاده سازی آموخته‌ها این فرصت را دارید که از سه ساعت پشتیبانی بهره‌مند شده و سوالات و چالش‌های خود را با مدرس دوره مطرح کنید، پروژه‌های عملی را انجام داده و در پایان گواهینامه حضور در دوره را هم دریافت کنید

نظرات شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *