0

دوره مقدماتی آموزش مدیریت محصول مکتبخونه

درباره این دوره

دوره مقدماتی آموزش مدیریت محصول مکتبخونه

مدیریت محصول یک رشته و شغل میان‌رشته‌ای است که نیازمند کسب دانش و مهارت‌های کافی است. ضمن این‌که تغییرات فضای کسب‌وکار و فناوری با سرعت بالایی اتفاق می‌افتد و منابع آموزشی کافی در دسترس نیست. در چنین شرایطی چه باید کرد ؟ چگونه می‌توان با علم روز و کاربردی مدیریت آشنا شد و به عنوان مدیریت محصول (Product management | پروداکت منیجر) شروع به کار کرد؟

در این بخش قصد داریم تا به معرفی دوره آموزش مدیریت محصول بپردازیم و سپس مزایای شرکت در دوره‌های آموزشی را برای شما، همراهان همیشگی و دوستداران علم، شرح دهیم. اگر شما هم در فکر یادگیری مهارت‌های مدیریت و نقش آفرینی در زمینه فناوری و تولید، بازاریابی و استراتژی‌های کسب‌وکار و محصول هستید، تا آخر مطالب همراه ما باشید و دوره آموزش مدیریت محصول را دنبال کنید. همچنین می‌توانید با مراجعه به قسمت آموزش مدیریت محصول بررسی و مقایسه دوره‌های مختلف را مشاهده کرده و دوره مورد نظر خود را به راحتی انتخاب نمایید.

در این مطلب به عنوان مکمل دوره آموزش مدیریت محصول ابتدا یک تعریف کلی از مدیریت محصول بیان می‌کنیم. سپس با مفاهیم ابتدایی این حوزه کاری آشنا می‎شویم و در آخر به شما می‌گوییم که در پایان دوره آموزش مدیریت محصول چه سرفصل‌هایی مورد بررسی قرار می‎گیرد و شرکت کنندگان در این دسته از دوره‌های آموزشی بر چه مفاهیمی مسلط خواهند شد.

دوره مدیریت محصول مکتبخونه مناسب چه افرادی است ؟

به طور کلی می‌توان گفت که دور‌ه‌های آموزش مدیریت محصول مناسب افراد زیر است :

1. افرادی که به دید استراتژیک و دید کل‌نگر نسبت به مسائل علاقه‌مند هستند.

2. افرادی که به امور مدیریت علاقه‌مند هستند.

3. افرادی که نگاه خلاقانه، انتقادی و رویکردهای متفاوت برای حل مسائل دارند.

4. افرادی که توانایی درک مسائل و برقراری ارتباط دارند.

5. افرادی که توانایی برنامه‌ریزی و مدیریت پروژه‌های مختلف را دارند.

سطوح مختلف مدیریت محصول

امروزه در کشورهای پیشرفته دنیا و در میان سازمان‌های موفق، رقابتی تنگاتنگ در لایه‌ی محصول جانبی راه افتاده است. این دسته از کسب‌وکارها در تلاش برای حل مشکلات مربوط به سطوح محصول کلیدی و واقعی مانند طراحی محصول هستند. در حقیقت، نوعی برابری محصول و یا Product Parity  میان کسب‌وکارهای مختلف وجود دارد و از این جهت، رقابت در میان لایه‌های محصول جانبی صورت می‌گیرد. به طور معمول رقابت در میان انواع خدمات، ویژگی‌های جانبی و اضافی محصول است و گاهی شامل ارائه خدمات پس از فروش، اقساط بلند مدت‌تر، بهره پایین‌تر، ارائه تضمین و غیره نیز می‎شود.

 

در دوره‌ آموزش مدیریت محصول مکتبخونه چه موضوعاتی بررسی خواهد شد؟

به طور معمول در دوره آموزش مدیریت محصول کاربران با مهارت‌های نرم و سرفصل‌های زیر آشنا خواهید شد :

 • تعریف محصول
 • مبانی مدیریت محصول (Basics of Product Management )
 • تجزیه‌وتحلیل سبد محصولات (Product Portfolio Analysis )
 • رفتار مشتری (Consumer Behaviour)
 • تحقیقات بازار (Market Research)
 • توسعه مشتری – تکنیک‌هایی برای درک مشتریان و اعتبار بخشیدن به تقاضاها (Customer development – Techniques to understand customers and validate demands)
 • تدوین استراتژی حذف (Elimination Strategies)
 • بازاریابی محصول و استراتژی (Product Marketing and Strategy)
 • تبلیغات و مدیریت کانال (  Advertising and Channel Management  )
 • طراحی و نوآوری تجربه کاربر (  User Experience Design and Innovation)
 • شیوه‌های ارتباطی و ارائه (Communication and presentation practices)
 • طراحی تجربه کاربردی (User Experience design)
 • مدیریت استراتژیک برند (Strategic Brand Management)
 • قیمت‌گذاری و تبلیغات (Pricing and Promotion)
 • برنامه‌ریزی محصول جدید (New Product Planning)
 • نظریه مالی و مبانی کسب‌وکار (Financial theories and fundamentals of business)
 • مدل‌های کسب‌وکار – طراحی- استوری برد و وایرفریم (Business models- designing, storyboarding and wireframing)
 • تکنیک‌های تست اعتبارسنجی و پیاده سازی (Testing and validation techniques and implementation)
 • سفارشی‌سازی و نوآوری در حوزه دیجیتال (Customisation and innovation in the digital domain)

موسسه برگزارکننده

مکتب خونه

مدرس

علی منصور

دوره های مشابه

برای توضیحات بیشتر به سایت مقصد مراجعه کنید

درس منابع انسانی یکی از دروس مهم رشته‌ی مدیریت است که در مقطع ارشد و بالاتر به‌صورت یک شاخه جدا از مدیریت در دانشگاه مطرح است. این درس در مقطع کارشناسی برای رشته مدیریت و در کارشناسی‌ارشد برای رشته MBA مطرح شده است. از آنجا که امروزه سازمان‌ها به‌سمتی می‌روند که انسان به‌عنوان مزیت رقابتی پایدار محسوب می‌شود و با مقایسه سازمان‌های بزرگ مانند اپل و مایکروسافت و گوگل و سامسونگ و .... متوجه می‌شویم که این شرکت در تنها چیزی که با یکدیگر تفاوت دارند افرادی است که به استخدام‌ خود درآورده‌اند و این متخصصان به‌عنوان مزیت رقابتی این شرکت‌ها می‌باشند که اگر این متخصصان نباشند، این شرکت‌ها به‌سرعت رو به افول می‌روند.

پس اهمیت مدیریت منابع انسانی در دنیای اکنون بسیار مهم است و خوشبختانه در کشور ما نیز در سالیان اخیر گام‌های خوب و مطلوبی در این زمینه برداشته شده‌است. امروزه پروسه منابع انسانی فقط به استخدام ختم نمی‌شود و مباحث بسیار پیچیده‌تر و متنوع‌تری را نیز در‌بر‌می‌گیرد و سازمان برای جذب نیروهای مورد نیاز هزینه‌های گزافی را صرف می‌کنند حال اگر این فرد مدتی پس از استخدام بخواهد که از سازمان جدا شود هزینه‌ها به‌شدت بیشتر نیز خواهند بود. ما در این درس می‌خواهیم که با پروسه و روند مدیریت منابع انسانی در سازمان‌ها با تأکید بر شرایط ویژه کرونا آشنا شویم.

مدیریت منابع انسانی یکی از حرفه‌های جذاب و رو به رشد دنیاست.

شاید در سال‏‌هایی نه چندان دور تصور می‌شد که مدیریت منابع انسانی محدود به یکسری کارهای اداری مثل تشکیل قراردادهای کاری، تکمیل پرونده‌های پرسنلی، حضور و غیاب، امور رفاهی و… می‌شود.

 با گذر زمان نقش مدیریت منابع انسانی در سازمان‌ها پررنگ‌تر شد امروزه تقریبا تمامی سازمان‌ها به دنبال متخصصین شایسته‌ای هستند که سکان کشتی منابع انسانی سازمانشان را به آن­ها بسپارند.

اما موضوع این است که بسیاری از مهارت‌هایی که ما را به یک فرد حرفه‌ای در حوزه مدیریت منابع انسانی تبدیل می‌کند در کتاب‌های درس و دانشگاه پیدا نمی‌شود.

در دوره جامع مدیریت منابع انسانی با کمک آموزش‌های کاربردی به شما مهارت‌های عملی را یاد می‌د‌هیم که شما را برای ایفای نقش متخصص منابع انسانی در سازمان‌ها آماده می‌کند.

این دوره‌ بر اساس تجربه پروژه‌های واقعی و عملی مشاوره طراحی شده و به شما گام به گام طراحی و اجرای فرایندهای مدیریت منابع انسانی، به همراه ابزارهای لازم برای پیاده سازی در سازمان را آموزش می‌دهد.

بعد از گذراندن دوره و همزمان با پیاده سازی آموخته‌ها این فرصت را دارید که از سه ساعت پشتیبانی بهره‌مند شده و سوالات و چالش‌های خود را با مدرس دوره مطرح کنید، پروژه‌های عملی را انجام داده و در پایان گواهینامه حضور در دوره را هم دریافت کنید

نظرات شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *