0

دوره آموزش پایتون (python)

درباره این دوره

به دوره آموزش پایتون خوش آمدید! پایتون یک زبان برنامه نویسی کامپیوتری است که اغلب برای ساخت وب سایت ها و نرم افزارها، اتوماسیون و انجام تجزیه و تحلیل داده ها استفاده می شود. پایتون یک زبان همه منظوره است، یعنی می توان از آن برای ایجاد انواع برنامه های مختلف استفاده کرد. به دلیل سادگی و همه‌کاره بودن، پایتون به یکی از پرکاربردترین زبان های برنامه نویسی امروز تبدیل شده است.

پایتون توسط Guido van Rossum ساخته شد و اولین بار در 20 فوریه 1991 منتشر شد. نام پایتون از یک برنامه کمدی تلویزیونی به نام Monty Python الهام گرفته شد که از شبکه BBC پخش میشد. یکی از ویژگی های شگفت انگیز پایتون این است که در واقع کار یک نفر است. البته گویدو ون روسوم تمام اجزای پایتون را خودش توسعه نداده است. سرعت گسترش پایتون در سراسر جهان نتیجه کار مداوم هزاران برنامه نویس، آزمایش کننده، کاربر و علاقه‌مند است، اما باید گفت که ایده اولیه پایتون در ذهن شخص گویدو رشد کرد. پایتون توسط بنیاد نرم‌افزار پایتون، یک سازمان عضویت غیرانتفاعی و جامعه‌ای که به توسعه، بهبود، گسترش و محبوبیت زبان پایتون و محیط آن اختصاص دارد، نگهداری می‌شود.

قبل از اینکه شروع به دیدن فیلم های دوره آموزش پایتون رایگان کنید، بهتر است با مزایا و معایب پایتون آشنا شوید:

مزایای پایتون

  • پایتون شبیه به زبان انگلیسی طراحی شده است تا خواندن و نوشتن آن ساده باشد.
  • پایتون یک زبان بسیار بهینه است. به دلیل سادگی پایتون، توسعه دهندگان می توانند روی حل مشکل تمرکز کنند. آنها نیازی به صرف زمان زیاد برای درک سینتکس یا رفتار زبان برنامه نویسی ندارند. کد کمتری می نویسند و کارهای بیشتری انجام می دهند.
  • پایتون یک زبان تفسیر شده است به این معنی که پایتون مستقیماً کد را خط به خط اجرا می کند. در صورت بروز هر گونه خطایی، اجرای بعدی را متوقف می کند و خطای رخ داده را گزارش می دهد.
  • کتابخانه استاندارد پایتون بسیار بزرگ است، تقریباً می توانید تمام توابع مورد نیاز برای کار خود را پیدا کنید. بنابراین، لازم نیست به کتابخانه های خارجی وابسته باشید.

معایب پایتون

  • پایتون کند است. اجرای خط به خط کد اغلب منجر به اجرای کند برنامه می شود. ماهیت پویای پایتون همچنین مسئول سرعت پایین آن است زیرا باید کارهای اضافی را در حین اجرای کد انجام دهد. بنابراین، پایتون برای اهدافی که سرعت یک جنبه مهم پروژه است، استفاده نمی شود.
  • پایتون برای اینکه بتواند سادگی خود را حفظ کند، مجبور است که از حافظه بیشتری استفاده کند. اگر در پروژه شما، مدیریت حافظه مهم است، استفاده از پایتون پیشنهاد نمیشود.
  • همانطور که می دانیم پایتون یک زبان تایپ پویا است، بنابراین نوع داده یک متغیر می تواند در هر زمان تغییر کند. یک متغیر حاوی عدد صحیح ممکن است در آینده رشته ای داشته باشد که می تواند منجر به خطاهای زمان اجرا(RuntimeError) شود. بنابراین برنامه نویسان پایتون نیاز به آزمایش کامل برنامه ها دارند.

یادگیری پایتون چقدر طول میکشد؟

یادگیری اصول اولیه پایتون بسته به آنچه می خواهید یاد بگیرید و چقدر زمان میگذارید، از چند هفته تا چند ماه به طول می انجامد. اما از آنجا که پایتون کاربردهای زیادی دارد، می توانید سالها صرف یادگیری برنامه های مختلف آن کنید. دانستن اینکه چه کارهایی را می خواهید انجام دهید و آیا می خواهید از پایتون به عنوان حرفه ای استفاده کنید، می تواند تعیین کند که سفر پایتون شما چقدر طول خواهد کشید. اولین قدم در یادگیری پایتون، همین دوره مقدماتی آموزش رایگان پایتون است.

یادگیری اصول اولیه پایتون در عرض دو تا شش ماه ممکن است، اگرچه این ممکن است بسیار بیشتر یا بسیار کمتر باشد، بسته به اینکه چقدر زمان برای یادگیری اختصاص می دهید. طبق آمار Statista، حدود 15.7 میلیون توسعه دهنده پایتون در جهان وجود دارد. با تعداد زیادی از افرادی که روی این نرم افزار منبع باز کار می کنند، این نرم افزار همیشه در حال تکامل است تا ابزارها و قابلیت های جدیدی را در خود جای دهد. شما هرگز همه چیزهایی که در مورد پایتون باید بدانید را نخواهید دانست، و این اشکالی ندارد.

کاربران پایتون به ده‌ها هزار کتابخانه دسترسی دارند. به عنوان مثال، TensorFlower می‌تواند به ساده‌سازی برنامه‌های یادگیری ماشین کمک کند، در حالی که Pandas دسترسی به ساختارهای داده انعطاف‌پذیر و پاسخگو را ارائه می‌دهد. این بدان معنی است که تسلط بر پایتون یک فرآیند مداوم است که در آن شما آنچه را که باید بدانید همانطور که به آن نیاز دارید یاد می گیرید.

موسسه برگزارکننده

مدرس

امیرحسین بیگدلو

دوره های مشابه

برنامه درسی فشرده 45 ساعته ما برای حداکثر تأثیر در کوتاه ترین زمان ممکن طراحی شده است. ما موارد ضروری را انتخاب کرده‌ایم و اطمینان می‌دهیم که هر دقیقه سرمایه‌گذاری شما در کسب مهارت در هوش مصنوعی حساب می‌شود.

بوتکمپ اسمارتک که توسط مهندسین صنعت و اساتید خبره طراحی شده است، شما را به دانش و مهارت هایی با رویکردی عملی مجهز می کند تا با اطمینان در چشم انداز این مسیر حرکت کنید.

در بین افراد علاقه مند به هوش مصنوعی، افرادی هستند که به طور پراکنده تا حدودی با هوش مصنوعی آشنا هستند، حتی برنامه نویسی را فراگرفته اند و تا جاهایی پیش رفته اند و اکنون دنبال متخصص شدن و پیدا کردن راه تخصصی خود هستند. بوتکمپ متخصص شو برای این طراحی شده است که این افراد ابتدا با ساختار شبکه های عصبی و یادگیری عمیق که زیرشاخه یادگیری ماشین است آشنا شوند و سپس به سمت تخصص مورد علاقه خود یعنی یادگیری عمیق تخصصی با رویکرد بینایی ماشین یا NLP حرکت کنند. در این بوتکمپ ابتدا 20 ساعت با مفاهیم پایه و معماری های پایه یادگیری عمیق آشنا شده و پس از انتخاب تخصص مورد علاقه خود یعنی بینایی ماشین یا NLP؛ 25 ساعت در حوزه مورد نظر با خدمات جانبی فراوان آموزش ها را فرا می گیرند.

نظرات شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *