0

دوره جامع آموزش مدیریت محصول رشدانا

درباره این دوره

دوره جامع آموزش مدیریت محصول رشدانا

اگر به انجام تحقیقات گسترده و تدوین استراتژی‌های جدید در سازمان علاقمند هستید، دوره مدیریت محصول مناسب شماست و موقعیت شغلی مدیریت محصول می‌تواند جایگاه بسیار جذاب و ایده‌آلی برای شما باشد. تعامل با محصولات مختلف سازمان و ایجاد بهترین تغییرات در روند تولید براساس اهداف مختلف مانند افزایش سودآوری کالاها از جمله وظایف یک مدیر محصول است. با پیشرفت علم در جهت تکنولوژی و فناوری اطلاعات، محصولات مختلفی در دنیای آنلاین و آفلاین در حال تولید و عرضه هستند که روز به روز به تعداد آن‌ها اضافه می‌شود. استراتژی تولید و بررسی این محصولات از ابعاد مختلف، به یک نگاه متخصص و حرفه‌ای نیاز دارد.

هر محصول در حقیقت پاسخی به یک نیاز یا مساله است که به عنوان راه‌حل در اختیار مشتری قرار می‌گیرد. اینکه این محصول قرار است تا چه اندازه کارا و کاربردی باشد، به راحتی قابل اندازه‌گیری نیست؛ بنابراین، حضور یک مدیر و راهبر اصلی در سازمان الزامی است تا به تیم و مسیر تولید جهت ببخشد و میزان ارزش افزوده سازمان را ارتقا دهد.

مدیر محصول براساس اطلاعات و آمار و ارقام موجود می‌تواند بازار هدف، رقبا و میزان تطابق محصول با نیاز مشتریان را ارزیابی کند و به این ترتیب، سهم برند را از بازار افزایش دهد. براساس این تعریف، همه برندها و سازمان‌های تولید محصولات مختلف، به چنین شخصی برای نظارت بر روند تولید نیاز دارند. همه محصولات باید همراه با سلیقه و نیاز مشتریان به‌روز شوند و توسعه یابند. این مسئولیت برعهده مدیر محصول است.

بازارکار فعلی ایران به دلیل تنوع زیاد برندها و بالطبع محصولات تولیدی، پذیرای مدیران محصول حرفه‌ای و باسابقه است. برای ورود به این بازارکار باید تجربه کافی در حوزه مدیریت اجرایی محصول به دست آورید. با شرکت در دوره آموزشی رشد مدیریت محصول رشدانا، این تجربه را با کار روی پروژه‌های عملی کسب می‌کنید و با خیال راحت وارد بازارکار می‌شوید.

مدیر محصول وظایف تهیه استراتژی، نقشه راه و تعریف ویژگی برای یک محصول یا خط محصول را بر عهده دارد. این جایگاه شغلی شامل فعالیت‌هایی مانند پیش‌بینی، بازاریابی، مسئولیت‌های سود و زیان و… می‌شود. به بیانی ساده‌تر، وظیفه مدیر محصول قبل از شروع تولید و در زمان ایده‌یابی و برنامه‌ریزی برای یک محصول آغاز می‌شود.

مدیر محصول موفق کسی است که بتواند براساس نیازهای مشتری و آنالیز شرایط بازار، چشم انداز و استراتژی خاصی از محصول موردنظر را ارائه دهد. پس از آن، لازم است که طرحی برای رسیدن به چشم‌انداز مطرح شده ارائه کند و قبل از تحویل به تیم تولید، جدول زمانی تهیه نماید. درنهایت، او باید بتواند با رهبری اصولی تیم و بررسی مداوم نقشه راه، تغییرات موردنیاز را از آغاز تا رسیدن به هدف، اعمال کند.

علاوه بر آنچه که گفته شد، فردی که در جایگاه مدیریت محصول قرار می‌گیرد، مجری مسئولیت‌های بازاریابی از جمله: اطلاع رسانی درباره محصول، ارتباط با مشتریان، تبلیغات، روابط عمومی و رویدادها نیز است. باتوجه به سیاست‌گذاری‌های سازمان، این نقش ممکن است توسط یک نفر یا یک تیم تعریف شود.

همیشه بررسی و مقایسه میان دوره‌های مختلف حتما برای شما هم سخت بوده است. تیموتی کار شما را آسان کرده و در قسمت آموزش مدیریت محصول به بررسی و مقایسه دوره‌ها پرداخته تا بتوانید دوره موردنظر خود را به راحتی انتخاب نمایید.

موسسه برگزارکننده

رشدانا

مدرس

مدرسین رشدانا

دوره های مشابه

برای توضیحات بیشتر به سایت مقصد مراجعه کنید

درس منابع انسانی یکی از دروس مهم رشته‌ی مدیریت است که در مقطع ارشد و بالاتر به‌صورت یک شاخه جدا از مدیریت در دانشگاه مطرح است. این درس در مقطع کارشناسی برای رشته مدیریت و در کارشناسی‌ارشد برای رشته MBA مطرح شده است. از آنجا که امروزه سازمان‌ها به‌سمتی می‌روند که انسان به‌عنوان مزیت رقابتی پایدار محسوب می‌شود و با مقایسه سازمان‌های بزرگ مانند اپل و مایکروسافت و گوگل و سامسونگ و .... متوجه می‌شویم که این شرکت در تنها چیزی که با یکدیگر تفاوت دارند افرادی است که به استخدام‌ خود درآورده‌اند و این متخصصان به‌عنوان مزیت رقابتی این شرکت‌ها می‌باشند که اگر این متخصصان نباشند، این شرکت‌ها به‌سرعت رو به افول می‌روند.

پس اهمیت مدیریت منابع انسانی در دنیای اکنون بسیار مهم است و خوشبختانه در کشور ما نیز در سالیان اخیر گام‌های خوب و مطلوبی در این زمینه برداشته شده‌است. امروزه پروسه منابع انسانی فقط به استخدام ختم نمی‌شود و مباحث بسیار پیچیده‌تر و متنوع‌تری را نیز در‌بر‌می‌گیرد و سازمان برای جذب نیروهای مورد نیاز هزینه‌های گزافی را صرف می‌کنند حال اگر این فرد مدتی پس از استخدام بخواهد که از سازمان جدا شود هزینه‌ها به‌شدت بیشتر نیز خواهند بود. ما در این درس می‌خواهیم که با پروسه و روند مدیریت منابع انسانی در سازمان‌ها با تأکید بر شرایط ویژه کرونا آشنا شویم.

مدیریت منابع انسانی یکی از حرفه‌های جذاب و رو به رشد دنیاست.

شاید در سال‏‌هایی نه چندان دور تصور می‌شد که مدیریت منابع انسانی محدود به یکسری کارهای اداری مثل تشکیل قراردادهای کاری، تکمیل پرونده‌های پرسنلی، حضور و غیاب، امور رفاهی و… می‌شود.

 با گذر زمان نقش مدیریت منابع انسانی در سازمان‌ها پررنگ‌تر شد امروزه تقریبا تمامی سازمان‌ها به دنبال متخصصین شایسته‌ای هستند که سکان کشتی منابع انسانی سازمانشان را به آن­ها بسپارند.

اما موضوع این است که بسیاری از مهارت‌هایی که ما را به یک فرد حرفه‌ای در حوزه مدیریت منابع انسانی تبدیل می‌کند در کتاب‌های درس و دانشگاه پیدا نمی‌شود.

در دوره جامع مدیریت منابع انسانی با کمک آموزش‌های کاربردی به شما مهارت‌های عملی را یاد می‌د‌هیم که شما را برای ایفای نقش متخصص منابع انسانی در سازمان‌ها آماده می‌کند.

این دوره‌ بر اساس تجربه پروژه‌های واقعی و عملی مشاوره طراحی شده و به شما گام به گام طراحی و اجرای فرایندهای مدیریت منابع انسانی، به همراه ابزارهای لازم برای پیاده سازی در سازمان را آموزش می‌دهد.

بعد از گذراندن دوره و همزمان با پیاده سازی آموخته‌ها این فرصت را دارید که از سه ساعت پشتیبانی بهره‌مند شده و سوالات و چالش‌های خود را با مدرس دوره مطرح کنید، پروژه‌های عملی را انجام داده و در پایان گواهینامه حضور در دوره را هم دریافت کنید

نظرات شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *