0

دوره جامع مدیریت محصول جهاد دانشگاهی دانشگاه صنعتی شریف

درباره این دوره

دوره جامع مدیریت محصول جهاد دانشگاهی دانشگاه صنعتی شریف

امروزه مفهوم مدیریت محصول به عنوان یک موضوع چالش برانگیز برای کسب و کار ها به حساب می‌آید. بسیاری از شرکت‌ها در طول عمر خود و در چرخه عمر محصول فراز و نشیب‌های بسیاری را تجربه می‌کنند و در نتیجه به عملکرد مدیریت محصول خود توجه بیشتری می کنند. در ادامه این مطلب اطلاعات لازم در رابطه با دوره مدیریت محصول را کسب خواهید کرد.

مدیریت محصول یک نقش کلیدی در کسب و کار است و مسئول موفقیت محصول در طول چرخه عمر آن است. مدیر محصول، رابط بین مدیران شرکت و تیم توسعه محصول است و رویکرد آن، همکاری با مدیران ارشد کسب و کار برای شناسایی و مشخص کردن اهداف سازمان و تطبیق آن‌ها با اهداف محصول است. مدیر محصول بر اساس نیازهای مشتری و تجزیه و تحلیل بازار، چشم اندازی منحصر به فرد از محصول ارائه می‌دهد و پس از تدوین استراتژی و نقشه راه تولید محصول نهایی، تیم تولید محصول را تا رسیدن به محصول مورد نیاز مشتری، هدایت می‌کند.

مدیران محصول دارای مسئولیت‌های زیادی هستند که از جمله آن‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • ارائه ایده‌ها و استراتژی‌های جدید برای توسعه محصول، ایده‌هایی که بر اساس نیاز مشتری و متمایز از محصولات رقبا باشد.
  • برای زنده نگه داشتن محصول با تیم‌های مهندسی، طراحی، بازاریابی، فروش و … همکاری داشته باشد.
  • اطمینان از اینکه محصول می‌تواند نیازهای مشتریان را برآورده کند و رضایت آن‌ها را جلب کند.

مهارت‌های یک مدیر محصول موفق:

از جمله مهارت‌هایی که یک مدیر محصول موفق باید داشته باشد عبارت است از:

  • تخصیص زمان کافی به کشف ایده‌های جدید برای تولید محصول
  • داشتن تخصص فنی کافی برای توضیح درباره محصول و روند تولید
  • نگاه کردن به محصول از جایگاه مشتری و بررسی کاربردهای خاص محصولات
  • داشتن توانایی مناسب در برقراری ارتباط و درک عمیق از نیاز و سلیقه مشتریان
  • توسعه کسب‌وکار براساس جذب سرمایه‌گذاران جدید و بهبود فرآیند تولید محصولات

انتخاب یک دوره آموزشی از میان دوره‌های مختلفی که این روزها وجود دارد کار بسیار سختی است. شما می‌توانید با مراحعه به قسمت آموزش مدیریت محصول در سایت تیموتی بررسی و مقایسه دوره‌های مختلف را مشاهده کرده تا بتوانید دوره مورد نظر خود را با خیال راحت انتخاب نمایید.

موسسه برگزارکننده

جهاد دانشگاهی شریف

مدرس

مدرسین شریف

دوره های مشابه

برای توضیحات بیشتر به سایت مقصد مراجعه کنید

درس منابع انسانی یکی از دروس مهم رشته‌ی مدیریت است که در مقطع ارشد و بالاتر به‌صورت یک شاخه جدا از مدیریت در دانشگاه مطرح است. این درس در مقطع کارشناسی برای رشته مدیریت و در کارشناسی‌ارشد برای رشته MBA مطرح شده است. از آنجا که امروزه سازمان‌ها به‌سمتی می‌روند که انسان به‌عنوان مزیت رقابتی پایدار محسوب می‌شود و با مقایسه سازمان‌های بزرگ مانند اپل و مایکروسافت و گوگل و سامسونگ و .... متوجه می‌شویم که این شرکت در تنها چیزی که با یکدیگر تفاوت دارند افرادی است که به استخدام‌ خود درآورده‌اند و این متخصصان به‌عنوان مزیت رقابتی این شرکت‌ها می‌باشند که اگر این متخصصان نباشند، این شرکت‌ها به‌سرعت رو به افول می‌روند.

پس اهمیت مدیریت منابع انسانی در دنیای اکنون بسیار مهم است و خوشبختانه در کشور ما نیز در سالیان اخیر گام‌های خوب و مطلوبی در این زمینه برداشته شده‌است. امروزه پروسه منابع انسانی فقط به استخدام ختم نمی‌شود و مباحث بسیار پیچیده‌تر و متنوع‌تری را نیز در‌بر‌می‌گیرد و سازمان برای جذب نیروهای مورد نیاز هزینه‌های گزافی را صرف می‌کنند حال اگر این فرد مدتی پس از استخدام بخواهد که از سازمان جدا شود هزینه‌ها به‌شدت بیشتر نیز خواهند بود. ما در این درس می‌خواهیم که با پروسه و روند مدیریت منابع انسانی در سازمان‌ها با تأکید بر شرایط ویژه کرونا آشنا شویم.

مدیریت منابع انسانی یکی از حرفه‌های جذاب و رو به رشد دنیاست.

شاید در سال‏‌هایی نه چندان دور تصور می‌شد که مدیریت منابع انسانی محدود به یکسری کارهای اداری مثل تشکیل قراردادهای کاری، تکمیل پرونده‌های پرسنلی، حضور و غیاب، امور رفاهی و… می‌شود.

 با گذر زمان نقش مدیریت منابع انسانی در سازمان‌ها پررنگ‌تر شد امروزه تقریبا تمامی سازمان‌ها به دنبال متخصصین شایسته‌ای هستند که سکان کشتی منابع انسانی سازمانشان را به آن­ها بسپارند.

اما موضوع این است که بسیاری از مهارت‌هایی که ما را به یک فرد حرفه‌ای در حوزه مدیریت منابع انسانی تبدیل می‌کند در کتاب‌های درس و دانشگاه پیدا نمی‌شود.

در دوره جامع مدیریت منابع انسانی با کمک آموزش‌های کاربردی به شما مهارت‌های عملی را یاد می‌د‌هیم که شما را برای ایفای نقش متخصص منابع انسانی در سازمان‌ها آماده می‌کند.

این دوره‌ بر اساس تجربه پروژه‌های واقعی و عملی مشاوره طراحی شده و به شما گام به گام طراحی و اجرای فرایندهای مدیریت منابع انسانی، به همراه ابزارهای لازم برای پیاده سازی در سازمان را آموزش می‌دهد.

بعد از گذراندن دوره و همزمان با پیاده سازی آموخته‌ها این فرصت را دارید که از سه ساعت پشتیبانی بهره‌مند شده و سوالات و چالش‌های خود را با مدرس دوره مطرح کنید، پروژه‌های عملی را انجام داده و در پایان گواهینامه حضور در دوره را هم دریافت کنید

نظرات شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *