0

دوره کارگردانی سینما (مجتمع فنی تهران نیاوران)

درباره این دوره

در دوره کارگردانی سینما هر آنچه را که برای کارگردانی و ساخت آثار سینمایی نیاز دارید، در قالب آموزش های عملی و پروژه محور، خواهید آموخت. این دوره آموزشی تخصصی، زیر نظر مجرب ترین اساتید حوزه کارگردانی سینما برگزار می گردد. در انتهای دوره نیز پس از ساخت یک اثر کوتاه سینمایی به عنوان پروژه پایان دوره، خدمت تمامی هنرجویان، مدرک معتبر مجتمع فنی تهران اعطا می گردد.

کارگردانی یکی از مشاغل جذابی است که بسیاری از علاقمندان به فیلم و سینما، رویای فعالیت در آن را در سر می پرورانند. شاید از دید یادگیری و آموزش، این حرفه سودآر و هیجان انگیز، دشوار و اشتغال به آن، دست نیافتنی به نظر برسد؛ اما جالب است بدانید که علاقمندان و افراد مستعد، می توانند از طریق شرکت در دوره کارگردانی سینما، مسیر تبدیل شدن به یک کارگردان حرفه ای و موفق را طی نموده و مهارت های ابتدایی تا پیشرفته این حوزه را بیاموزند.

دوره کارگردانی سینما

Home>دوره کارگردانی سینما

دوره کارگردانی سینما

دوره کارگردانی سینما

تاریخ شروع احتمالی : پنجشنبه 28 دی 1402
 مدت دوره : 48 ساعت
 پنجشنبه از 14:00 تا 18:00
 ظرفیت : 7 نفر
 شهریه دوره : 4,400,000 تومان

در دوره کارگردانی سینما هر آنچه را که برای کارگردانی و ساخت آثار سینمایی نیاز دارید، در قالب آموزش های عملی و پروژه محور، خواهید آموخت. این دوره آموزشی تخصصی، زیر نظر مجرب ترین اساتید حوزه کارگردانی سینما برگزار می گردد. در انتهای دوره نیز پس از ساخت یک اثر کوتاه سینمایی به عنوان پروژه پایان دوره، خدمت تمامی هنرجویان، مدرک معتبر مجتمع فنی تهران اعطا می گردد.

کارگردانی یکی از مشاغل جذابی است که بسیاری از علاقمندان به فیلم و سینما، رویای فعالیت در آن را در سر می پرورانند. شاید از دید یادگیری و آموزش، این حرفه سودآر و هیجان انگیز، دشوار و اشتغال به آن، دست نیافتنی به نظر برسد؛ اما جالب است بدانید که علاقمندان و افراد مستعد، می توانند از طریق شرکت در دوره کارگردانی سینما، مسیر تبدیل شدن به یک کارگردان حرفه ای و موفق را طی نموده و مهارت های ابتدایی تا پیشرفته این حوزه را بیاموزند.

بازار کار: ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
سطح آموزش: مقدماتی تا پیشرفته✔️
مدرک: مدرک مجتمع فنی🔖
پیش نیاز: بدون پیش نیاز👌🏼
مشاوره رایگان: 02126121107📞
نوع دوره: حضوری و آنلاین
مدت دوره: 48 ساعت⏱

مزایای دوره کارگردانی سینما

اگر شما هم به هنر و سینما علاقمندید و یا استعدادی در خود می یابید که می تواند با ورود به زمینه فیلم سازی، جهت داده شده و شما را به موفقیت برساند، درنگ نکنید! چرا که دوره کارگردانی سینما می تواند نقطه ای مناسب برای آغاز افراد مبتدی و هنرجویان این شاخه به حساب آید.

شرکت کنندگان این دوره، مبانی و نیز مباحث تخصصی کارگردانی سینما و هر آنچه که یک کارگردان باید برای شروع فعالیت حرفه ای خود بداند را می آموزند و با نکات کلیدی و تکنیک های کاربردی این حوزه آشنا می شوند. اگر در رشته های سینمایی تحصیل نکرده اید و یا از تجربه مرتبطی برخوردار نیستید، جای هیچ گونه نگرانی نیست؛ چرا که در این دوره، تمامی مهارت های مقدماتی مورد نیاز به شما آموزش داده خواهد شد.

همچنین لازم به ذکر است که در دوره فوق، از منابع و تکنیک های به روز و تائید شده دنیا استفاده می شود و دانش کسب شده در این دوره، به روشنی راهنمای علاقمندان و دوست داران سینما خواهد بود.

به علاوه، دوره کارگردانی سینما مسیر شما را به سمت یکی از پردرآمدترین و جذاب ترین مشاغل حوزه هنر، یعنی کارگردانی سینما، هموار خواهد نمود. با شرکت در این دوره، می توانید راه تبدیل شدن به یک کارگردان موفق و دستیابی به درآمدی استثنایی را بپیمایید.

اگر علاقمند به حوزه کارگردانی هستید، علاوه بر آموزش کارگردانی سینما، می توانید شرکت در دوره های آموزشی دیگری نظیر دوره ساخت تیزر تبلیغاتی را نیز تجربه نمایید. در دوره ساخت تیزر تبلیغاتی، تمامی مباحث مربوط به ساخت تیزرهای تبلیغاتی حرفه ای را خواهید آموخت. کارگردانی و ساخت یک تیزر تبلیغاتی نیز از پیچیدگی های فراوانی برخوردار است که می تواند برای شما جذاب باشد.

 

دوره کارگردانی سینما مجتمع فنی تهران

کلاس کارگردانی سینما مجتمع فنی تهران

اگر شما هم به حرفه کارگردانی به ویژه کارگردانی سینما علاقمندید، حتی اگر در این حوزه استعداد خاصی ندارید، می توانید از طریق شرکت در کلاس کارگردانی سینما مجتمع فنی تهران نمایندگی نیاوران، مهارت های خود را در این زمینه ارتقا داده و خود را برای موفقیت های چشمگیر پیش رو مهیا سازید.

در این دوره، مهارت های تخصصی لازم برای آغاز کار به عنوان یک کارگردان سینما را زیر نظر بزرگترین اساتید این حوزه می آموزید و خود را برای کسب تجربیات ارزشمند در این زمینه، آماده می سازید.

کلاس کارگردانی سینما در مجتمع فنی تهران نمایندگی نیاوران، بصورت کاملا کارگاهی و پروژه محور برگزار می گردد؛ به نحوی که برای پروژه پایان ترم، هر هنرجو یک فیلم کوتاه تولید خواهد کرد.

همچنین در انتهای این دوره، گواهی معتبر مجتمع فنی تهران و مدرک کارگردانی سینما در اختیار شما عزیزان قرار خواهد گرفت.

فراموش نکنید که تنها آثار سینمایی و تلویزیونی نیستند که احتیاج به کارگردانی دارند؛ بسیاری از آثار نظیر تیزرهای تبلیغاتی و موزیک ویدیوها نیز برای رسیدن به یک خروجی نهایی استاندارد و حرفه ای، نیازمند یک کارگردانی حرفه ای هستند. شما می توانید با شرکت در دوره ساخت موزیک ویدیو مجتمع فنی تهران نمایندگی نیاوران، کارگردانی و تولید قطعات موزیک ویدیو را نیز تجربه نمایید. قطعا کارگردانی و ساخت یک قطعه موزیک ویدیو نیز از پیچیدگی های فراوانی برخوردار است که می تواند برای شما هیجان انگیز باشد.

کارگردانی سینما

در فرآیند ساخت و اجرای یک فیلم سینمایی، نقش کارگردان از سایر عوامل، کلیدی تر است. چرا که پروسه مورد نظر را با استفاده از دانش و تجربه خود، مدیریت نموده و سایر دست اندرکاران را در این مسیر راهنمایی می نماید. کارگردان وظیفه بسیار مهم انتخاب، رهبری و ایجاد هماهنگی میان عوامل ساخت فیلم را بر عهده دارد. به کمک اوست که بازیگران بهترین بازی ممکن را به نمایش می گذارند و فیلم نامه به گیراترین نحو، به تصویر کشیده می شود.

کارگردانی وظایفی سنگین به همراه دارد و انجام آن بر عهده افراد با استعدادی است که با تمام وجود به این حرفه و دستاوردهای آن، عشق می ورزند. یک کارگردان موفق، باید از مهارت های زیادی در زمینه مدیریت و رهبری پروژه هنری برخوردار بوده و همچنین بتواند با سایر عوامل، ارتباطی موثر برقرار نماید.

کارگردان سینما کیست؟

به طور کلی کارگردان سینما به فردی گفته می شود که با استفاده از تصمیات گوناگون، یک نوشته و متن را به فیلم تبدیل می کند. در واقع کارگردان، به صورت خلاقانه به فیلم هدف می دهد و دید کلی برای فیلم ایجاد می کند.

تنها کارگردان است که می تواند با استفاده از هنر و خلاقیت خود، یک فیلم نامه را به ثمر برساند. برای تولید یک فیلم خوب، کارگردان می بایست عناصر فیلم که شامل بازیگران، دستورالعمل های تهیه کنندگان، نورپردازی، فیلنامه و… می باشند را با یک دیگر هماهنگ می کند تا بهترین نتیجه حاصل شود.

به طور کلی کارگردان فردیست که بر تمامی عوامل فیلم و امور در حال اجرا از گریم(دوره گریم) تا بازی بازیگران، لوکیشن فیلم برداری تا حتی کوچکترین صداهای سر صحنه، نظارت کامل دارد.

کارگردان یک مسئول سه مرحله ای:

کارگردان یک مدیر و مسئول سه مرحله ای می باشد. به گونه ای که در سه مرحله پیش از تولید، تولید و پس از تولید، مسئولیت نظارت و مدیریت عوامل فیلم را برعهده دارد.

کارگردان پیش از تولید می بایست بازیگران و سایر عوامل را طبق دانش و میل خود به خوبی انتخاب کند.

در مرحله تولید نیز کارگردان وظایف ‌بسیاری نظیر دکوپاژ دارد. همچنین ایجاد حس در بازیگران و استخراج بازی مورد نظر از بازیگران، از دیگر وظایف یک کارگردان در مرحله تولید می باشد.

در مرحله سوم که مرحله پس از تولید می باشد کارگردان وظیفه دارد که لوکیشن ها را به صورت دقیق و صحیح انتخاب کند.

به طور کلی این سه مرحله باید با دقت بالا انجام شود تا محصول نهایی با کیفیت بالا ارائه شود. با شرکت در دوره کارگردانی سینما می توانید با این سه مرحله آشنا شوید و به یک کارگردان ماهر مبدل شوید.

آموزش کارگردانی سینما

خصوصیات یک کارگردان خوب:

یک کارگردان خوب ویژگی های متعددی دارد، اما مهمترین ویژگی یک کارگردان خوب توانایی مدیریت وی می باشد. در واقع کارگردان خوب، فردی است که با مدیریت و بهره گیری از دانش و معلومات خود، بستری مناسب برای عوامل فیلم فراهم می کند تا به هدف مورد نظر برسند.

برخورد درست کارگردان با عوامل فیلم می تواند از دیگر ویژگی های یک کارگردان خوب باشد. کارگردان خوب می داند که چه زمانی باید چگونه رفتار کند. چه زمانی جدی باشد، چه زمانی منعطف باشد و چه زمانی استراحت کند و….

ویژگی های کارگردان

برخورداری از برخی خصوصیات شخصیتی مانند صراحت و قاطعیت، مهارت های ارتباطی، توانایی های بالقوه سازماندهی و… برای کارگردان، از اهمیت بسیار بالایی برخوردار خواهد بود. به بیان دیگر، کارگردانی از آن دسته رشته هایی است که بیشتر به یک فن شباهت دارد تا یک دانش!

ناگفته پیداست که کارگردانان باید در خصوص زمینه های مختلف و مرتبط، نظیر بازیگری، تصویربرداری، طراحی صحنه و… نیز اطلاعاتی داشته باشند تا بتوانند عملکرد دست اندرکاران تولید فیلم را ارزیابی کرده و به آن ها جهت دهند. در دوره کارگردانی سینما اطلاعات جامعی در خصوص مراحل مختلف ساخت فیلم، به افراد ارائه خواهد شد.

تصویربرداری، یک تخصص و مهارت بسیار مهم در عرصه سینما و تلویزیون است. اگر علاقمند به یادگیری تصویربرداری به صورت حرفه ای و تخصصی هستید، پیشنهاد ما به شما، شرکت در دوره تصویربرداری مجتمع فنی تهران نمایندگی نیاوران است.

در کنار این عوامل، استعداد و خلاقیت کارگردان، از دیگر ویژگی هایی است که در موفقیت او نقش بسیار مهمی را ایفا خواهد نمود. به عبارت دیگر، رکن اساسی هنر، خلاقیت و نوآوری است. یک کارگردان سینما با استفاده از نبوغ و ایده های تازه خود، می تواند فیلمنامه را به شکلی جذاب و منحصر به فرد به مخاطب عرضه کند و به گیرایی و تأثیرگذاری فیلم بیفزاید. یک کارگردان خلاق، از ایده های نو و فکرهای ناب دیگر عوامل استقبال کرده و عنصر خلاقیت را در پروسه ساخت فیلم، زنده نگاه خواهد داشت.

با وجود تمامی این دشواری ها، بر همه روشن است که اگر فردی علاقمند و توانا با طی کردن آموزش های لازم و پشتکار بسیار در این زمینه به موفقیت برسد، به مزایای مادی و معنوی بسیاری دست یافته و جایگاه بسیار ارزشمندی را به دست خواهد آورد. به همین علت است که دوره کارگردانی سینما سکوی پرتاب هنرمندانی است که قصد دارند با یادگیری فنون و دانش های مربوط به کارگردانی یک اثر سینمایی، زمینه های لازم را برای موفقیت خود فراهم سازند.

 

سرفصل های دوره کارگردانی سینما

سرفصل های دوره کارگردانی 

از جمله سرفصل های آموزشی ارائه شده در دوره کارگردانی می توان موارد زیر را برشمرد:

 • وظایف کارگردان و مبانی کارگردانی
 • ذهنیت و عمل خلاقانه کارگردان
 • آشنایی با اصطلاحات سینمایی و فیلمسازی
 • آشنایی با سبک ها و مکاتب فیلم سازی
 • آشنایی با ژانرهای سینمایی
 • انتخاب متن (فیلمنامه)
 • انتخاب عوامل و بازیگران
 • روخوانی
 • چگونگی تفسیر و تعبیر فیلمنامه
 • ارتباط کارگردان با عوامل صحنه
 • کارگردان و طراحی صحنه و لباس
 • مدیریت صحنه
 • نقش و عملکرد کارگردان در صحنه
 • کارگردان و بازیگر
 • شیوه های تمرین و رهبری بازیگر
 • مراحل تمرین و بررسی جنبه های فنی پرورش بازیگر
 • اصول شخصیت پردازی
 • کارگردانی و میزانس
 • رفع ایرادات نهایی پروژه

موسسه برگزارکننده

مجتمع فنی تهران-نیاوران

مدرس

مدرسین مجتمع فنی تهران

دوره های مشابه

faradars

اهمیت یادگیری طراحی موشن گرافیک چیست؟ 

یکی از جدیدترین شیوه‌های تبلیغاتی در عصر امروز، تبلیغات متحرک است و با توجه به پیشرفت شیوه‌های تبلیغاتی، امروزه تبلیغات متحرک جای خود را به تبلیغات چاپی و کاغذی داده است و از این رو، یادگیری نرم‌افزارهای ساخت موشن ‌گرافیک (Motion Graphic) از ضرورت‌های بازار امروز محسوب می‌شود. موشن ‌گرافیک فرایندی است که تصویر ثابت به راحتی نمی‌تواند آن را بیان کند و بنابراین، شرکت‌ها، وب‌سایت‌ها و افراد از تبلیغات ثابت به سمت تبلیغات متحرک، پیشروی نموده‌اند.

موشن‌ گرافیک در تمام پلتفرم‌های دیجیتال وجود دارد. از وب‌سایت تا موبایل، شبکه‌های اجتماعی تا کاربردهای تجاری افتر افکت (After Effects)، از پرکاربردترین برنامه‌های موشن ‌گرافیک محسوب ‌می‌شود که به کاربر امکان ساخت انیمیشن، ترکیب یا تغییر به فضای دو‌بعدی و سه‌بعدی را می‌دهد. طراحی‌های دو‌بعدی که در برنامه‌ای مانند Illustrator ساخته شده‌اند، در این برنامه اجرا شده و به انیمیشن تبدیل می‌شود و یا از آن در ساخت موشن ‌گرافیک استفاده می‌شود. طراحی موشن گرافیک با افتر افکت این امکان می‌دهد تا به طراحی‌های خود عمق و بعد اضافه کنید و با استفاده از حرکت، ترکیب تصاویر و افکت‌ها، می‌توانید پیام‌های خود را به صورت جذاب‌ و قابل فهم‌ ارائه دهید.

در این فرادرس چه چیزی و چگونه یاد می‌گیریم؟ 

در این فرادرس تلاش شده تا با ارائه پروژه‌های مختلف ضمن آشنایی بیشتر با امکانات نرم‌افزار افتر افکت، به آموزش موشن ‌گرافیک و ساخت تصاویر متحرک تبلیغاتی در زمینه‌های مختلف نیز پرداخته شود. در درس‌های مختلف این آموزش، ضمن آشنایی با امکانات نرم‌افزار سعی شده است تا در قالب پروژه یادگیری، نرم‌افزار برای مخاطب آسان‌تر شده و کار با آن لذت‌بخش‌ گردد.

سرفصل‌ها
 • درس یکم: پروژه حرکت کشتی در آب
  • آشنایی با لایه‌ها
   • ترتیب قرار گرفتن لایه‌ها
   • طریقه استفاده از لایه‌های وکتور (Vector)
  • تعریف کامپوزیشن (Composition)
  • کی‌فریم (Keyframe) و انواع آن و شتاب حرکت
 • درس دوم: پروژه صفحات رنگی برای ابتدای پروژه‌ها
  • آشنایی با Solid، طریقه ایجاد صفحات رنگی
  • تفاوت Solid با Shape
  • ساخت ترانزیشن (Transition)
  • مفهوم Parent در افتر‌ افکت
 • درس سوم : لوگو‌ موشن (Logo Motion)
  • آشنایی با پلاگین Saber
 • درس چهارم: پروژه ساخت استوری متحرک برای شبکه‌های اجتماعی
  • آشنایی با Track Matte
 • درس پنجم: ساخت یک کاور موزیک و Equalizer
  • آشنایی با افکت Audio Spectrum
  • ساخت Loading
 • درس ششم: پروژه معرفی و تبلیغ یک رستوران
  • آشنایی با لایه‌ها، ترکیب آن‌ها و مفهوم مد لایه
  • آشنایی با ابزار متن و ایجاد انیمیشن برای متن
 • درس هفتم :حرکت ماشین در یک جاده و مسیر خاص
  • آشنایی با حرکت روی مسیر و پالت‌های Motion Sketch و Smoother
 • درس هشتم: حرکت موشک در فضا
  • آشنایی با افکت Mr Mercury
 • درس نهم: ساخت شمارش معکوس
  • آشنایی با Time Expression
 • درس دهم: پلاگین نیوتن
  • آشنایی با پلاگین و انجام پروژه با آن

موشن گرافیك یا گرافیك حركتی با استفاده از تكنولوژی ویدئو یا انیمیشن و با ایجاد توهم حركت یا تغییر در ظاهر المان‌های بصری ایجاد می‌شود. موشن گرافیك معمولاً وقتی كه برای پروژه‌های مالتی مدیا به كار می‌رود با صدا همراه خواهد شد. موشن گرافیك معمولاً در رسانه‌های الكترونیك دیجیتال تجلی می‌یابد ولی در رسانه‌های دستی هم می‌تواند ایجاد شود.

Motion Graphic یا علم تلفیق حرکت و صوت در رسانه‌های امروزی به جائی رسیده است که امروزه با برخورداری از حرکت تصاویر ثابت نقشه بیتی و برداری و اضافه کردن Sound Effects به آنها می‌توان آثار بدیعی را خلق کرد که در نوع خود بی نظیرند و در نهایت منجر به تولید تبلیغات کوتاه تلوزیونی و اینترنتی می‌شوند. توجه داشته باشیم که این گونه محصولات از نظر زمان پخش معمولا در حدود 10 ثانیه می‌باشند

faradars

اهمیت یادگیری طراحی رابط کاربری با فیگما چیست؟

از آنجا که مهمترین ویژگی هر محصول، قابل استفاده بودن آن است، طی چند دهه گذشته، کسب‌ و کارها بر روی تجربیاتی که در اختیار مشتری قرار می‌دهند، تمرکز کرده‌اند. از سایت‌های کوچکی مثل فروشگاه وسایل کوچک آنلاین گرفته تا سایت‌های بزرگی مانند آمازون همگی در حال تمرکز بر روی رابط کاربری هستند.

برای اینکه بهترین تجربه ممکن را در اختیار کاربران خود قرار دهید، باید ابزار مورد نیاز را در اختیار آن‌ها بگذارید و این مساله جایی است که طراحی رابط کاربری وارد میدان می‌شود. دلیل مهم بودن UI یا همان رابط کاربری این است که می‌تواند توانایی شما برای ارائه یک تجربه به یادماندنی برای کاربر را تعیین کند و در حال حاضر فیگما یکی از محبوب‌ترین و قدرتمندترین ابزارهای طراحی رابط کاربری و وب سایت محسوب می‌شود. با یادگیری فیگما، طراحان می‌توانند طرح‌های خود را با کیفیت بالا و با سرعت بیشتری طراحی کنند.

در این فرادرس چه چیزی یاد می‌گیریم؟

هدف از این آموزش این است که مخاطب بتواند با مفاهیم اصلی فیگما در قالب پروژه آشنا شده و پس از پایان آموزش وارد بازار کار شود. در ابتدا محیط و ابزارهای فیگما توضیح داده می‌شود و بعد از آن تمام ابزارها در قالب یک پروژه مورد استفاده قرار می‌گیرند و در نهایت نحوه خروجی گرفتن از پروژه توضیح داده می‌شود.

 

سرفصل‌ها
 • فصل یکم: رابط کاربری و تجربه کاربری (UI / UX)
  • درس یکم: تعریف رابطه کاربری و تجربه کاربری
  • درس دوم: تفکر طراحی و مراحل آن
  • درس سوم: تفکر خارج از چارچوب و جایگاه علم در تفکر طراحی
  • درس چهارم: روانشناسی رنگ‌ها – رنگ قرمز
  • درس پنجم: رنگ‌های آبی، سبز و زرد
  • درس ششم: رنگ‌های نارنجی، صورتی، قهوه‌ای و بنفش
  • درس هفتم: رنگ‌های سفید، سیاه و خاکستری
  • درس هشتم: منابع مورد نیاز طراحان
 • فصل دوم: شروع کار با فیگما
  • درس نهم: نصب فیگما
  • درس دهم: آشنایی با محیط فیگما
 • فصل سوم: طراحی با فیگما
  • درس یازدهم: صفحه، لایه‌ها و فریم (Frame)
  • درس دوازدهم: معرفی نوار ابزار فیگما
  • درس سیزدهم: ترسیم شکل و پنل طراحی (Design Panel)
  • درس چهاردهم: ابزار Pen و Pencil
  • درس پانزدهم: متن و تنظیمات آن در فیگما
  • درس شانزدهم: Boolean operation و Mask
  • درس هفدهم: کامپوننت (Component)
  • درس هجدهم: Responsive و Grid
  • درس نوزدهم: Auto Layout
  • درس بیستم: افزونه‌ها (Plugins)
  • درس بیست‌ویکم: کلیدهای میانبر (Shortcuts)
 • فصل چهارم: خروجی و نکات پایانی
  • درس بیست‌ودوم: انواع خروجی در فیگما
  • درس بیست‌وسوم: نکات پایانی

نظرات شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *